Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Karabük Teşkilatı depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.
BTP Karabük Teşkilat Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Latif Danakol , Halkla İlişkiler Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Mehmet Özalpgil , İl YönetimK Kurulu üyesi Mustafa Erper , Safranbolu İlçe Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Saygılı’dan oluşan heyet adına izlenimlerini aktaran BTP Karabük Teşkilat Başkanı Latif Danakol ; “Bağımsız Türkiye Partisi olarak depremin ilk günlerinden bu yana BTP teşkilatları olarak bütün imkanlarımızla bölgedeyiz.Malatya’da , Kahramanmaraş’ta , Hatay’da velhasıl nerde insanımız yardıma muhtaç bizler bütün teşkilat olarak gece gündüz milletimizin hizmetindeyiz.Toplum olarak ilk günlerde gösterdiğimiz ilgiyi ve yoğunlaşmayı uzun bir süre devam ettirmemiz gerekiyor.Bu çok uzun soluklu bir mücadele olacak.Evlerle birlikte hayatlar,umutlar yok olmuş ama bizler’gün bir olmak beraber olmak yaraları sarmak günüdür’ diyoruz. İktidar afeti yönetmekte sınıfta kalmıştır, ama yüce Türk milleti her zaman olduğu gibi lazı, Türkü, Kürdü , Çerkezi bir olup yaralarını iyileştirmenin çaresine bakmaktadır.
Bölgede büyük bir göç var bu göç orta ve uzun vadede büyük ekonomik krizleri de beraberinde getirecektir. O yüzden hükümet yetkilileri insanımızın bölgeyi terketmesinin önüne geçecek tedbirleri almalı ve gerekli yaşam koşullarını bir an önce sağlamalıdır.Allah bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın diyorum.” şeklinde konuştu.(Mehmet Aşar)