Karabük CHP’den seçim açıklaması

Karabük CHP’den seçim açıklaması

Yayın: 04.04.2024 16:26
Paylaş:
A+ A-

Hafta sonu yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin en başarılı partisi CHP oldu. Hem belediye sayısını hem de oy oranını ciddi oranda artıran CHP Karabük’te ise umduğunu bulamadı.

2019 seçimlerinde Safranbolu’da 30 yıl aradan sonra Mimar Elif Köse ile Belediye Başkanlığını kazanan CHP, 31 Mart’ta oy oranını artırarak ilçede tarihi bir başarıya daha imza atarken Karabük’te hayal kırıklı yaşadı.

BAŞKAN YAŞAR “ÜZGÜNÜZ”

Yerel seçim sonuçlarını Birlik Medya’ya değerlendiren CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, “Karabük’te hüsran yaşadığımız için çok üzüldük ama Safranbolu’da ve yurt genelinde elde ettiğimiz üst düzeydeki başarı yüzümüzü güldürdü” dedi.

ÖZELEŞTİRİ YAPACAĞIZ

Bayram Karadağ ile çıktıkları seçim sürecinden umdukları sonucu alamadıkları için üzgün olduklarını kaydeden Başkan Yaşar, “Karabük merkezde bir türlü yerel seçim başarısı elde edemiyoruz. Bu seçimden çok umutluyduk. Tabiki özeleştirimizi yapacağız. Partimizin eski il başkanlarından, son milletvekili seçimlerinde adayımız olan CHP’nin öz evladı Bayram Başkanın öncülüğünde genel merkezimizin desteği, sayın vekilimiz Cevdet Akay beyin katkılarıyla yürüttüğümüz seçim kampanyasında her bir arkadaşımız elinden geleni yaptı. Emek veren, oylarıyla destek olan herkese teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızın hür iradesi ile kullandığı oylarına elbette saygılıyız. Bir an önce toparlanıp önümüze bakmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YURT GENELİNDE 1. PARTİ OLDUK

CHP İl Başkanı Vedat Yaşar Karabük’teki sonuçların aksine yurt genelinde aldıkları parlak sonuç nedeniyle mutlu olduklarını da vurgulayarak “CHP 11 olan mevcut büyükşehir belediye sayısını 14’e yükseltirken, il belediyesi sayısı da 21’e ulaştı. Böylece toplam il belediye sayısı 35’e çıktı. Bu 7 ilde ise yıllar sonra ilk kez belediyeler el değiştirirken CHP Adıyaman’ı 1989 seçimlerinden sonra ilk kez; Manisa, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Uşak ve Zonguldak’ı Cumhuriyet tarihinde ilk kez; Amasya, Bartın, Giresun, Kastamonu’yu 1977’den bu yana ilk kez kazandı. Dolayısıyla yıllar sonra Türkiye’de 1. Parti olduk. Bu bizim geleceğe dair umutlarımızı artırdı. Şimdi kalıcı başarılar için daha çok çalışma zamanı” diye konuştu.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

TOGG, üçüncü modeli T8X’in çalışmalarına başladı

Yayın: 18.04.2024 13:35
Paylaş:
A+ A-

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, “B segmentindeki bir SUV’un çalışmalarını yapıyoruz. Seneye bu vakitler T10F’nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X’i de göstermeye hazır hale gelebiliriz.” dedi.

Gürcan Karakaş, Bursa Gemlik’teki Togg Teknoloji Kampüsü’nde gerçekleştirilen test sürüş programında değerlendirmelerde bulundu.

T10X’in dört çeker versiyonunun haziran-temmuz aylarında “limited edition” versiyonuyla satışa sunulabileceğini dile getiren Karakaş, Togg’un yurt dışına açılacağı zamana ilişkin bilgiler paylaştı.

Karakaş, “Bu senenin sonundan itibaren Avrupa’da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zaten şirketimiz TOGG Europe GmbH’yı 2021’in mayıs ayında kurmuştuk, altyapıyı da oluşturuyoruz şu an. T10X’in Avrupa’daki ön satışlarına bu sene sonunda başlayıp, yeni model yılında da (2025) teslimatlara başlamak istiyoruz.” dedi.

“Yurt dışı stratejimiz pazar dinamiklerine uygun şekilde güncelleniyor”

Gürcan Karakaş, markanın yurt dışı hedef pazar stratejisinin pazar dinamiklerine uyumlu olarak güncellendiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birkaç yıl ‘İskandinav ülkelerden başlar, Hollanda ve Belçika’ya, ardından yavaş yavaş bölgenin merkezine geliriz’ demiştik. Bunu değiştirdik. Çünkü sektör çok hızlı gelişiyor ve Çinli markalar çok hızlı bir şekilde her yere yayılıyor. Dolayısıyla özellikle Avrupa’nın en büyük pazarı olan Almanya, Fransa, İtalya üçgeni tamamıyla dolmadan biz daha yolun başındayken oraya girme kararı aldık. Çünkü artık kendimizde de o gücü ve deneyimi de hissediyoruz.”

“İlk üretim yılında 20 bin adet üretmiş ve satmış başka bir şirket yok”

TOGG CEO’su Karakaş, ilk modellerini satışa sunduklarında rekor bir talep gördüklerinden bahsederek, 18 saatte 2023 yılındaki üretmeyi planladıkları tüm araçları sattıklarını söyledi.

İlk 8 saatte 2022 yılında satılan tüm elektrikli otomobillerin sayısından daha fazlasını sattıklarını dile getiren Karakaş, şu açıklamalarda bulundu:

“Buradan iki önemli soruya cevap aldık; birincisi ‘Türkiye böyle bir değişime hazır mı?’ idi, hazır olduğunu gördük. KullanıcılarT10X’i bilerek, isteyerek alıyor. Siparişlerin yüzde 80’den fazlası en donanımlı versiyon için geldi. Ve biz 2023 Nisan ayından yılın sonuna dek ilk 20 binin teslimatını yaptık. Dünyada, Avrupa’da, Amerika’da, Çinli şirketler arasında, ilk üretim yılında 20 bin adet üretmiş ve satmış başka bir şirket bildiğimiz kadarıyla yok. O açıdan hem ülkemiz için hem de hepimiz için iyi bir başarı başarı, iyi bir başlangıç daha doğrusu. Bundan sonra da arkasını getirmemiz lazım. Hep beraber onun için de gece gündüz çalışıyoruz.”

“Başarımız yeni modellerle devam edecek”

Gürcan Karakaş, bu başarının yeni modellerle süreceğini, devamının ikinci modelleri fastback ve üçüncü modelle geleceğini anlattı.

Ocak ayında T10F’yi sergilediklerini anımsatan Karakaş, “Gösterdik ama bir sene önceden bunun çalışmalarını yapıyorduk. Şimdi aynı şekilde T10F’nin sonrasının da çalışmalarını yapıyoruz, yani hep söylediğimiz B segmentindeki bir SUV’un çalışmalarını yapıyoruz. Seneye bu vakitler T10F’nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X’i de göstermeye hazır hale gelebiliriz.” şeklinde sözlerini tamamladı.