Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Karabük Demir Kartal Gençlik ve Spor Kulübü sezon açılışı gerçekleştirildi

Yayın: 26.09.2022 09:51
Paylaş:
A+ A-

 Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi takımlarından Karabük Demir Kartal Gençlik ve Spor Kulübü, sezon açılışını gerçekleştirdi.

Yeni Mahalle Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Fuat Gürel, kulübün engelli bireylerin sosyalleşmesi adına çok önemli işlev yaptığını söyledi.

Takımın Karabük‘ü Türkiye’de temsil ettiğini aktaran Gürel, “Takım geçen sene Süper Lig’e çıkamadı ama bu sene çıkacaklarına eminim. Engelli kardeşlerimizin toplum içine çıkması ve spor yapması konusunda cesaretlendiren bir takım. Sporcuların başarılarıyla mutlu olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gürel, spor kulüplerinin maddi olarak desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “Kulüplerin seyirci desteğine de ihtiyacı var. Salonların dolmasını arzu ediyoruz. Şehirdeki bu mutluluğu paylaşmak istiyoruz. Herkesi burada görmek arzusundayız.” diye konuştu.

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal da engelli bireylerin spor yapmasının kendileri ve aileleri açısından önemli olduğunu kaydetti.

Kulüp Başkanı Ziya Yalçın ise bu sezon “Hedef Süper Lig” parolasıyla yola çıktıklarını dile getirerek, tüm taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Tekerlekli Sandalye Basketbol 23 Yaş Altı Erkekler Milli Takımı oyuncusu Bilal Mert Taşoğlu, Vali Gürel’e Türk bayrağı hediye etti.

Etkinlikte, Şafak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri semazen gösterisi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Hasan Doğan Çocuk Evleri Sitesi’nde koruma ve bakım altında bulunan çocuklar da müzik dinletisi sundu.

Gösteri maçıyla sona eren etkinliğe, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”