Karabük MTAL’de TÜBİTAK 4006 Fuarı Açıldı

Karabük MTAL’de TÜBİTAK 4006 Fuarı Açıldı

Yayın: 08.05.2024 16:22
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te, Karabük Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen, öğrencilerin koordinatör öğretmenleri  rehberliğinde ortaya çıkardıkları ve projelerini sergiledikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.
Karabük’te 6  Milli Eğitim Şube Müdürünün 5’inin katıldığı programda, programa katılan şube müdürleri nezdinde, Karabük’te eğitim ve bilime verilen önemde görülmüş oldu.

Programda bir konuşma yapan Karabük MEM Şube Müdürü Adnan Cansız; “Özellikle Sayın Valimizin önderliğinde ‘Eğitim Kenti Karabük’ Projesini başlattık. Bu çerçeve de birçok projelere yerelden imza atıyoruz. Eğitim Kenti Karabük adeta Proje Kenti Karabük oldu. Bununla birlikte bilindiği üzere, bilimsel çalışmaları destekleyen TÜBİTAK tarafından, TÜBİTAK 4006 Bilim Projelerimiz mevcut. Şu anda bunun açılışını yapacağız. Öğrencilerimizin, Öğretmenler koordinatörlüğünde yaptıkları bu çalışmayı önemsiyoruz. Bu bağlamda bu açılışını yapacağımız 4006 projelerinde gerek okulumuza gerek Karabük’e hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum.” İfadelerinde bulundu.

Konuşmanın ardından  kesilen açılış kurdelasından sonra Bilim Fuarındaki proje stantlarını gezildi.

Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Projelerden Sorumlu  Okul Müdür Y. Banu Küçük ve Proje Yürütücüsü  Bilişim Öğretmeni  Hatice Gülmez,Koordinatör öğretmenler ve proje sahibi öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin bulunduğu stantları gezen Şube Müdürleri, projeleri tek tek inceleyerek projeyi hazırlayan öğrencilerden bilgi aldı.

Okul öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci proje açılışında Ahilik Yemini etti.

Karabük Milli Eğitim Şube Müdürü Adnan Cansız ve programa katılan Şube Müdürleri,programın sonunda, projeleri hazırlayan öğrencileri ve projelere koordinatörlük yapan öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Açılış programına Karabük Milli Eğitim Şube Müdürleri Nural Kuyrukçu, Adnan Cansız, Yüksel Aydemir, Erol Doymuş, Şenol Kurtipek, Okul Müdürü Gür Can, Okul Müdür Yardımcısı Banu Küçük, Proje Yürütücüsü  Bilişim Öğretmeni  Hatice Gülmez, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Milli yüzücü Yaraman, söyleşi programına katıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:37
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Milli sporcu Turgut Aslan Yaraman, söyleşi programına katıldı.

Portekiz'de düzenlenen Avrupa Para Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Yaraman için Giresun Belediyesi Halk Akademisince söyleşi programı organize edildi.

Yaraman, Giresun'un ve Türkiye'nin ismini dünyaya duyurmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

Yüzme Federasyonu Para Yüzme Branşı Milli Takım Antrenörü Ali Şahin ise Yaraman'ın başarılarının devamının geleceğine inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Söyleşi programında Yaraman'la ilgili TRT tarafından hazırlanan belgesel katılımcılara izlettirildi.

Programa Giresun Belediye Başkan Vekili Taner Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcıları Fazıl Hıdımoğlu ve Özer Pazarlı ile Türkiye Yüzme Federasyonu Giresun İl Temsilcisi Heves Bozbağ katıldı.