Karabük OSB’de 2 bin 275 kişi istihdam ediliyor

Karabük OSB’de 2 bin 275 kişi istihdam ediliyor

Yayın: 01.03.2023 17:00
Paylaş:
A+ A-

1995 yılında kurulan Karabük Organize Sanayi Bölgesinde toplam 30 firma faaliyet gösterirken değişik sektörlerde toplam 2 bin 275 kişi istihdam ediliyor.

Karabük Organize Sanayi Bölgesinde en çok istihdam demir çelik sanayi sektöründe 17 firmada bin 414 kişi istihdam edilirken, en az istihdam edilen sektör ise gıda sektöründe 1 firma ile 22 kişi oldu.

SEKTÖRLER VE İSTİHDAM EDİLENLERİN SAYILARI
Karabük Organize Sanayi Bölgesinde toplam 2 bin 275 kişi istihdam edilirken istihdam edilenlerin sektör ve çalıştırdıkları elaman sayıları şu şekilde oluştu. “ Demir çelik sanayi sektöründe 17 firmada, bin 414, tekstil ve konfeksiyon sektöründe 2 firmada 315 kişi, geri dönüşüm sektöründe 1 firmada 163 kişi, Metal Eşya, Makine Teçhizat ve Döküm Sanayi Sektöründe 3 firmada 116 kişi, Ayak bakım Ürünleri sektöründe 1 firmada 114 kişi, Orman Ürünleri ve Mobilya sektöründe 3 firmada 84 kişi, Cam ve Yapı Malzemeleri sektöründe 2 firma 47 kişi, gıda sektöründe 1 firma 22 kişi toplam 30 firmada 2 bin 275 kişi istihdam ediliyor”

52 PARSELDEN 3 PARSEL BOŞ DURUMDA
Karabük Organize Sanayi Bölgesinde 52 parselin olduğunu ve bu parselden 3 parselin boş bulunduğunu belirten Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Tolga Saka “ Boş bulunan parsellerden 1 tanesi tahsis aşamasında, bir tanesinin üzerine de 1.6 MV gücünde güneş enerji paneli yapılması planlanmıştır. Karabük Organize Sanayi Bölgemiz 1995 yılında kurulmuştur. Organize Sanayi Bölgesi Genişleme Alanı İle Birlikte Sanayii Ve Teknoloji Bakanlığının 07.05.2021 Tarihinde Onaylanan Revizyon İmar Planına Göre toplam 339 hektar olup, toplam sanayi alanımız 182 hektardır. Sanayi alanı dışı olan 157 hektar yeşil alan, spor olanı, hizmet destek alanı, yollar, ağaçlandırma, yeşil alanlar, eğitim alanları ve trafo alanları olarak ayrılmıştır. 165 hektar tahsis edilen sanayi alanı olarak ayrılmıştır. 17 hektar boş sanayi alanıdır. Toplam parsel sayımız 52 adet olup. 49 parsel tahsis edilmiştir. 3 adet parselimiz bulunmaktır. 49 parsel firmalara tahsis edilmiş olup, bu parseller üzeride 30 firma 31 parselde faaliyet göstermektedir. 11 firma proje aşamasında olup, 7 firma ise inşaat aşamasındadır” dedi

PROJELER

Karabük Organize Sanayi Bölgesindeki projeler ile ilgili de Bölgenin Sesi Gazetesine açıklamalarda bulunan Organize Sanayi Bölge Müdürü Alper Tolga Saka Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulunun sorumluluğu altında devam eden , 35.073.761,00 TL Keşif Bedelli Altyapı yapım işimiz parasal olarak % 73 mertebesinde olup; Tüm yarma kazıları, 160 m duvar imalatı, 500 m açık, 160 m kapalı kanal imalatları tamamlanmıştır. İçme ve kullanma suyu altyapı, kanalizasyon, yağmursuyu ve drenaj işlerimiz %85 mertebesinde olup, 4900 mt yol üst kaplaması ile birlikte tamamlanmıştır. Atık su Arıtma Tesisi yapılmasına dair Müteşebbis Heyet kararı alındı, Fizibilite ve Proje İhalesi yapılmıştır. Bakanlığımız tarafından onaylanan Fizibilite Raporuna göre; 3000 m3/gün kapasiteli, Kimyasal ve İleri Biyolojik Arıtma Tesisi yapılmasına karar verildi. Proses Projelerimiz Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandı. Mimari ve Mekanik projeler hazırlandı, statik projeler için zemin etüdü yaptırıldı. Bakanlığımız tarafından son kontrolleri yapılan projenin 2023 yılı başında Bakanlık kredisi ile ihale edilerek yapımına başlanması planlanmaktadır.Organize Sanayi Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan Protokol kapsamında Müdürlük Binamızda (Acil Ambulans) Birimi oluşturularak 7 gün 24 saat hizmet vermeye başlamıştır. Yine Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol ile mesleki eğitim merkezimiz açılmıştır. Asayişin sağlanması için OSB’de bir karakol kurulmuş olup, bin 200 kişilik camimizde ibadete açılmıştır” dedi

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.