Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Karabük Oy Vereceği İsimleri Bekliyor

Yayın: 16.09.2015 10:51
Paylaş:
A+ A-

Karabük seçmeni ve Siyasi Parti Yöneticileri,Cuma günü saat 17.00 yi bekliyorlar ve bu saatte Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek olan Milletvekili Listelerinde kimler yer alacağı konunda büyük bir merak ve heyecan olduğu gözleniyor.

CHP Karabük Milletvekili Aday/Adaylığı için toplam iki ismin başvuru yaptığına işaret edilirken,CHP Karabük Milletvekili Listesinin birinci sırasında,İl eski Başkanı Avukat Erdoğan Dinçel’in yer almasına Parti çevrelerinde,hemen herkes, kesin gözü ile bakıyor.İkinci sıraya ise Eğitimci Gülsüm Beniç’in getirilmesi ise kaçınılmaz olarak görülüyor.

AK Parti çok sayıda Milletvekili Aday/Adayına sahip bir Parti olarak nasıl bir liste ile seçmen karşısına çıkacağı noktasında,en küçük bir bilgi sızdırmıyor ve bu arada AK Parti Büyük Kongresi’nde yeniden Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Mehmet Ali Şahin’in Karabük Adayı olup/olmayacağı hususunda en küçük bir bilgi verilmiyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Karabük Adayı olması halinde ikinci sıraya kimin getirilebileceği hususunda çok çeşitli tahminler yürütülüyor.Eğer Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Karabük Adayı olmazsa “İiki yeni isim ile yola çıkılması ihtimalinin çok güçlü olduğu yolunda..” bilgiler veriliyor.

AK Parti kulislerinde Ahmet Erorhan,Prof.Dr.Burhanettin Uysal, Mehmet Ceylan,Muzaffer Atılkan, isimlerinin çok öne çıktığı hususunda bilgiler veriliyor ve Teşkilatların bu i simlerin üzerinde durduğuna özenle dikkat çekiliyor.

MHP Çok sürprizli bir Milletvekili Listesi ile seçmen karşısına çıkabilir şeklinde bir beklenti yaratıldı ve bu konuda “Süresi içinde Aday/Adaylığı için başvuru yapmamış bir ismin MHP Genel Merkezi’ne şiddetle tavsiye edilmesi ile..” çok önemli bir gelişmenin başladığına dikkat çekiliyor.MHP içinde “Sürpriz bekleyenlerin,yeni ortaya atılan ismin Milletvekili listesinin birinci sırasında yer alması ihtimalinin güçlü olduğuna işaret etmeleri..” önemli bir gelişme olarak gösteriliyor.

Siyaset Dünyası Milletvekili Aday Listelerini merak ve heyecanla beklerken,seçmenlerde “Kimlere oy vereceğiz acaba..” gibi bir beklenti ile Cuma günü saat 17.00 yi merak ve heyecanla bekliyorlar.

2 kişi görüş bildirdi

  1. HASAN HÜSEYİN

    CHP’de Erdoğan Dinçel’in birinci sırası kesinse, neden bir çalışma yok. 7 Haziran’da yapılan hata yeniden mi yaşanacak? Adaylık kesinse, dur durak bilmemeli. Karabük’ün altı üstüne getirilmeli. Örgütler şahlandırılmalı.

  2. chp li

    Erdoğan bey önceki seçimde çalışılmışmı sorun bakalım.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)