Karabük Postası 60.Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Karabük Postası 60.Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Yayın: 13.10.2015 10:42
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te günlük olarak yayın hayatını sürdüren Karabük Postası Gazetesi 59.ncu Yayın Yılını geride bırakarak, 60 yaşına girmenin gururunu yaşıyor.

Dün sabah saatlerinde yapılan 60.yıl kutlama programına, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Karabük Defterdarı Osman Koçaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, İl Tarım Müdürü Cemalettin Çataklı, Bölgenin Sesi Gazetesi Sahibi Ahmet Gölbek Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Karaarslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ile Basın mensuplarının katılımı ile 60. Yıl Pastası kesildi.

Kutlama programına katılan Vali Orhan Alimoğlu yaptığı kısa açıklamada; “Karabük Postası öğrendiğimize göre İlimizin en kıdemli gazetesi bugün 60 yaşına gelmiş tabi bir mahalli basın için 60 yıl uzun ve iyi bir süredir ama bir de bu süreyi iyi intibalarla doldurmuş biz Tuncer bey ve gazetesi hakkında hiç olumsuz bir şey duymadık hep güzel hizmet etmiş, o bakımdan Tuncer Beyi ve çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu çizgide malum basının vazifesi insanların haber alma, bilgi alma ihtiyacını karşılamak, icabet ettiği zaman doğru yolunda insanlara yardım etmektir. Tuncer bey ve Karabük Postası bunu bugüne kadar başarmış İnşallah bundan sonra da aynı çizgide devam edeceklerine inanıyorum ve kendilerini tebrik ediyorum. Mahalli Basınımızın da işte Burada Kıdemli Gazeteci Ahmet Bey var, Tuncer Bey var. Böyle berrak kalmış, istikameti düzgün, işini güzel yapan arkadaşları örnek alarak güzel bir şekilde insanlara doğru haberler, faydalı bilgiler vermeye devam etmelerini temenni ediyorum ve bizde büyük ölçüde zaten böyle yapılıyor. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Karabük Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tuncer Esözlü de yaptığı açıklamada; bu işin ekip işi olduğunun altını çizerken, gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu ve bu mesleğin Anadolu’daki zorluğuna dikkat çekti.

Gazetecilik mesleğini her zaman ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde yaptığını anlatan Ersözlü; KARABÜK POSTASI GAZETESİ olarak, “Karabük’ün sorunları ve sıkıntılarının giderilmesi yönünde her zaman yapıcı haberler yaparak, kamuoyunun bilgilenmesini sağladık. Hiçbir zaman yıkıcı ve yanlış haberler peşinde koşmadık. Her zaman İlimizin menfaatlerini ön planda tutarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz de” dedi.

Gazeteciliğin fedakarlık ve özveri isteyen bir meslek olduğunu da söyleyen Ersözlü; “Mesleğimizin en sevdiğimiz yanı yaptığımız ekip çalışmalarımızın başarılı olması ile gazetemizin siz değerli okuyucularımıza ulaşması ve haberlerimizin kamuoyu ile paylaşılmasıdır” açıklamasına yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bolu’da kümes yangınında yaklaşık 20 bin tavuk telef oldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 08:07
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Bolu'nun Mudurnu ilçesinde kümeste çıkan yangında yaklaşık 20 bin tavuk telef oldu.

Dedeler köyü Gedikler mevkisinde Musa Zengin'e ait tavuk kümesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında kümes kullanılamaz hale geldi.

Yangında yaklaşık 20 bin tavuk telef oldu. Alevleri söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenen bir kişiye ambulansta müdahale edildi.