Karabük Valisi Mustafa Yavuz, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

Yayın: 22.03.2024 16:37
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından organize edilen iftar programında Karabük Valisi Mustafa Yavuz, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Eğitim Merkez Komutanlığı’nda gerçekleşen iftar programına Karabük Milletvekili Cem Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin, Baro Başkanı Av. Emrah Köklü, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Dr. Yusuf Küçükbaşol, şehit aileleri ve gazi dernekleri başkanları, şehit aileleri ve gazilerimiz ve aileleri katıldı.

Vali Mustafa Yavuz, iftar programında yaptığı konuşmada içinde bulunduğumuz haftanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Çok önemli bir haftayı geride bırakıyoruz. Bundan tam 109 yıl önce, kahramanlarımız “Çanakkale Geçilmez! “ diyerek tüm dünyanın bildiği muhteşem bir zafer elde etti. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmet ve minnetle andık. Şehit ailelerimiz bizim için son derece kıymetliler. Kendileri ile bu hafta içinde ikinci kez buluşuyoruz. Devlet olarak, onlara kapımız her daim açık ve kendilerinin emirlerindeyiz.”

Programda; şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Valimiz Mustafa Yavuz, kendilerinin taleplerini dinledi ve ailelerimizin memnuniyetleriyle buluşmayı noktaladı. (Berkay Doğan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Anadolu Otoyolu’nun Bolu kesiminde bayram tatili dönüş trafiği akıcı yoğun seyrediyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:12
Paylaş:
A+ A-

BOLU/DÜZCE (AA) – Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren sürücülerin dönüşe geçmesiyle akıcı yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu sürüyor.

Otoyolun Bolu geçişi İstanbul istikametinde Gerede, Yeniçağa Köroğlu rampaları, Rüzgarlı, Dağkent, Abant Kavşağı, Elmalık ve Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde trafik yoğun akıcı seyrediyor.

Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda da hasarlı trafik kazaları nedeniyle zaman zaman trafik akışı yavaşlıyor.

Otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun her iki yönünde ise yoğunluk görülmüyor.

Otoyolun Düzce kesiminde de İstanbul istikametinde araç hareketliliği yaşanıyor.

Bolu Dağı Tüneli çıkışı ile 1, 2, 3 ve 4. viyadüklerde akıcı yoğunluk oluşuyor. Üçköprü, Kaynaşlı ve Düzce gişeleri ile Gümüşova rampalarında yoğunluğun arttığı görülüyor.

Otoyolun Sakarya ve Kocaeli kesiminde ise trafik akışı normal seyrinde ilerliyor.

Öte yandan Karadeniz kentlerini Anadolu Otoyolu'na bağlayan D-100 kara yolunun Karabük kesiminde yoğunluk oluşuyor.

Dönüş yoluna çıkanlar, D-100 kara yolunun Eskipazar ilçesi sınırlarındaki 13 kilometrelik bölümde yoğunluğa neden oluyor.

Karadeniz illerinden Kocaeli, Sakarya ve İstanbul gibi kentlere gitmek isteyenlerin kullandığı Kemikli rampalarında kontrollerini sürdüren Karayolları ve trafik ekipleri, sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.