Karabük yabancı uyruklu öğrencilere yönelik iddialarla gündeme geldi

Karabük yabancı uyruklu öğrencilere yönelik iddialarla gündeme geldi

Yayın: 22.03.2024 15:49
Paylaş:
A+ A-

Son günlerde sosyal medyada özellikle eski adı Twitter olan X’de Karabük ve Karabük Üniversitesi’ndeki yabancı uyruklu öğrenciler hakkında çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Uyuşturucu ve alkol partilerinden, fuhuş iddialarına, para karşılığı üniversiteye alınan lise diploması bile olmayanlara, çeşitli sağlık sorunlarına (HIV, AIDS, HPV gibi) kadar çeşitli konular gündeme getiriliyor. Karabük ve Karabük Üniversitesi’nin adı kirletilirken, itibarları da zedeleniyor.

Karabük Trend Topic oldu

Bu iddialar karşısında, İşçi Kenti Karabük, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili birçok olumsuz yorumlara maruz kalıyor. Karabük Üniversitesi’nde çoğunluğu oluşturan yabancı uyruklu öğrencilerin yaşam tarzları sorgulanıyor. Söz konusu öğrencilerin inançları, yaşayışları, hastalıkları ve kültürleri farklı olabiliyor. Sosyal medyada ten renkleri ile ayrıştırılan öğrencilerin ahlaki yönden kenti ve üniversiteyi olumsuz etkilediği, kentte cinsel yolla bulaşan hastalıkları bulaştırdıkları iddia ediliyor.

Karabük ve Üniversitesi’nin, bu tür iddialar karşısında önlemler alması ve toplumsal konuları dikkate alarak uygun politikalar geliştirmesi önem taşıyor. Özellikle sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumlara karşı net bir tutum sergilemesi bekleniyor. (Halil Kızılyer)

 

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” düzenlenecek

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesince (KTÜ), “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” organize edilecek.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin zeka gelişimine katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek yarışma, 22-23 Mayıs tarihleri arasında KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Öğrencilere algısal, sözel ve mantıksal muhakeme ile ölçmeye yönelik soruların yöneltileceği yarışmaya başvurular, okul yönetimleri tarafından 2 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

Yarışmanın şartnamesine “www.ktu.edu.tr/bks2024” adresinden ulaşılabilecek.