Karabükspor’un Eski Başkanı Mehmet Aytekin, Haksızlığa Uğradığını Söyledi

Karabükspor’un Eski Başkanı Mehmet Aytekin, Haksızlığa Uğradığını Söyledi

Yayın: 10.07.2024 16:58
Paylaş:
A+ A-

Karabükspor’un 2018 yılında altı buçuk ay başkanlığını yürüttüğü görevi nedeniyle mağduriyet yaşadığını iddia eden Eski Kulüp Başkanı Mehmet Aytekin, ateş püskürdü.

Eski Başkan Mehmet Aytekin, kulübün vergi borçlarının kendilerine yansıtıldığını iddia etti.  Söz konusu borçları zamanında yatırmayıp, kulübün sürekliliğine katkı sağladıklarını dile getiren Aytekin, Karabük eşrafından ve takımın sahibi Kardemir’den toplanan paraların kendisinden önceki yönetimin kendi borçlarına kullandıklarını ifade etti. Hatta kendisinin de para desteği yaptığı halde kendi yönetimine ait borcun ödenmediğini, bugün ise faiziyle birlikte kendisine ve iki arkadaşına yansıtılmasının çok adaletli ve doğru olmadığını söyledi. Kendisine yapılan haksızlığa başkaldırdığını sosyal medya hesaplarında da bunu yazdığını ifade eden Eski Başkan Aytekin, 1 katrilyon borç, şimdi 21 trilyon olarak sadece bizim döneme ithaf edilmesi karşısında haksızlığa uğradığını ve gerekli mercilere gideceklerini açıkladı.

Eski Başkan Aytekin, daha önce iptal edilen borcun, yeniden gündeme gelmesinin haksızlık olduğunu ve faturanın Hilmi Eroğlu ve Fevzi Ünal’la birlikte üç kişiye kesilmesinin doğru olmadığını, haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi. Mehmet Aytekin ve ekibinin, geçmiş dönemki borçları nedeniyle mal varlıklılarına el konuldu.

Eski Başkan Aytekin : “Kardemir’in yeni  kulübü var mıdır, yok mudur? Kimse bilmiyor, başkanı kimdir, onu da bilmiyorum. Karabükspor’un bütün dönemleri kapsayan vergi borçlarının üç kişiye yansıtılmasını hazmedemiyoruz. Bu arkadaşlarımız, Hilmi Eroğlu ve Fevzi Ünal’dır. ”diyerek şöyle devam etti.

“Bizim hesaplarımıza, arabalarımıza, arsalarımıza yakalama çıkarılması kararına tepkiliyiz. Karabük kamuoyu konuyu çok iyi biliyor, hesaplarımıza bloke konuluyor. Allah korusun biz bunları yaşadık. Mahir Abimizin sonu kötü bitti, bizimde mi öyle olsun istiyorlar. İki sene önce sözü geçenler transferi  açalım, vergi borcunu kapatalım, dediler. Biz sonradan öğrendik ki, bu büyük abilerimiz kendi dönemlerinin borçlarını kapatmışlar. Sonra bu insanlar bir daha Karabükspor’un adını bile anmadılar. Kim para verdiyse, vergi dairesine o dönemde kimin borcu kapatıldı, kayıtları vardır, lütfen baksınlar ve öğrensinler. Ben de para verdim. Bu kulübün bir sahibi var. Kardemir’in işçilerinden kesilen paralarda vardı. Kulübün otobüsüne farklı bir nedenle haciz konuldu. Otobüs yedieminde. O dönemlere ait olan borcun bugün bize fatura edilmesine karşıyız. Bu nedenle mahkemeye başvuruyoruz.” dedi.

Aytekin; “Oyuncumuz vardı. Milli takımda oynuyordu. Bu oyuncumuza benden sonra neden el konulmadı. 330 bin para az bir para değil, dönüp dolaşıp neden Mehmet Aytekin yönetimine ve benim iş ortaklarıma bu fatura ediliyor. Ben bu yolsuzlukların üzerine gittim diye mi? O günkü şartlar göz önünde tutulması gerekir. Benim dönemimden yaklaşık 6 sene geçti. Karabük kamuoyu merak etmiyor mu? Ne deplasmana gidilirdi? Ne çocukların maaşı verildi? Üç buçuk trilyon bırakırdım, istesem o parayla kendi dönemime ait vergi borcunu da öderdim. Biz takımın itibarını düşündük. Keşke ben de benden öncekiler gibi önce dönemin borçlarını kapatsaydım. Onlar öyle yapmışlar, şimdi ben yapmadım diye mi? Benden önce üç buçuk ay bu kulüp hakkında tutulan tutanaklar var. Kardemir nerde? Beş sene sonrasında ortada Kardemir diye bir şey var. Kardemir yazıyor hala bu kulüpte, hala devam ediyorsa tüm borçların sorumlusu nasıl biz olabiliyoruz. Lütfen sizlere soruyorum. Yetkililerden bir açıklama bekliyorum.” dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.. 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.07.2024 08:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'un Alucra ilçesinde otomobil ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.

Alucra Çevre Yolu'nun Yüksekokul mevkisi kavşağında, Ersin Aydoğan yönetimindeki 28 ADD 386 plakalı otomobil ile Mustafa Aydın idaresindeki 34 ENT 045 plakalı hafif ticari araç çarpıştı.

Kazada yaralanan sürücüler sağlık ekiplerince Alucra Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.