Karabük’te 4 Proje İçin İmza Töreni Düzenlendi

Karabük’te 4 Proje İçin İmza Töreni Düzenlendi

Yayın: 03.04.2024 11:58
Paylaş:
A+ A-

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Tarafından 2024 Yılı Turizme yönelik Teknik Destek Programı Kapsamında Desteklenen Toplam 7 Proje ve Karabük’ten  Desteklenecek 4 Proje İçin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi  Mustafa Yavuz ve Yararlanıcı Kurum Temsilcilerinin Katılımıyla Teknik Destek İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Karabük’te desteklenecek Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülecek “Eğitim Kenti Karabük’ün Eğitim Mirası” isimli proje ile; 2.Abdülhamid tarafından 1909 yılında Rüştiye olarak yaptırılan Kalealtı İlköğretim Okulu’nun Eğitim Müzesine dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Yenice Kaymakamlığınca yürütülecek “Yenice Ihlamur Balı AB İle Buluşuyor” projesi ile menşei tescillenen, adı ile Coğrafi İşaret alınan, ıhlamur balının AB Coğrafi İşaret başvurusuna alınması; ilçemizde ıhlamur ile ilgili kozmetik ürünlerin üretilmesi, pazarlanması hedefleniyor.

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülecek olan “Safranbolu Doğa Rotası” projesi ile, ziyarete açılan Lavanta Kokulu Safran Bahçesi Proje Alanı ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından kurulan Beştepeler Tıbbi Aromatik Bitki Şehri arasında kalan 7,5 km uzunluğundaki havza üzerinde, bir yürüyüş rotasının oluşturulması amaçlanıyor.

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneğince yürütülecek olan “Mantar Ekoturizmi Danışmanlığı” projesi ile de; ekonomik değeri yüksek mantarların tanıtılması, mantar toplama dönemlerinin ve rotalarının belirlenmesi, toplumsal bir katkı sağlamak adına mantar türlerinin tanıtılması, alternatif turizm seçeneği ile mantar eğitimi, mantarlı yemekler ve opsiyonlar oluşturması amaçlanıyor.

Valilik makamında gerçekleşen imza törenine Karabük Valisi  Mustafa Yavuz’un yanı sıra; Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği adına Mehmet Çetin katıldı.

İmzalanan projelerin hayırlı olmasını dileyen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Yavuz; “2024 yılı Turizme Yönelik Teknik Destek Programı kapsamında önemli projelere imza attık. Eğitimden sağlığa geniş bir yelpazeyi kapsayan projelerimizin şehirlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İlimizden desteklenen projelerin yanı sıra BAKKA tarafından Turizme Yönelik Teknik Destek Programı başlığında Bartın ilinden 3 projenin destekleneceği belirtildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bayat’tan öğrenciler Geleneksel Okçuluk İl Birinciliğinde derece aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 18.04.2024 12:48
Paylaş:
A+ A-

ÇORUM (AA) – Çorum'un Bayat ilçesinden öğrenciler, Geleneksel Okçuluk İl Birinciliğinde dereceler elde etti.

Türkiye Okul Sporları Federasyonunca Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Futbol Sahası'nda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler (kız-erkek) olmak üzere 4 kategoride yapılan müsabakalara Bayat'ı temsilen Şehit Osman Anadolu Lisesi, Mesleki Teknik Anadolu lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'ndan öğrenciler katıldı.

Beden eğitimi öğretmeni Uğur Altuncu gözetiminde müsabakalara katılan Şehit Osman Anadolu Lisesi öğrencisi Evsanur Kaplan genç kızlar B il birinciliği, Abdülkadir Deve genç erkekler il birinciliği, Ömer Karakurt il ikinciliği ve Ahmet Çetin il üçüncülüğü, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Baki Çetin genç erkekler A il dördüncülüğü, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Ahmet Alıcı yıldız erkekler il üçüncülüğü, Berat Şahin küçük erkekler il dördüncülüğü elde etti.

Turnuvada Şehit Osman Anadolu Lisesi erkek takımı genç erkekler B il birinciliği, genç kızlar B il ikinciliği, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi erkek takımı genç erkekler A il ikinciliği, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu yıldız erkekler il ikinciliği, küçük erkekler il üçüncülüğü ve Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu yıldız erkekler il üçüncülüğü dereceleri elde edildi.

Dereceye giren takım ve sporcuların bölge şampiyonasında Çorum'u temsil edeceği bildirildi.