Karabük’te bu tartışmalara son verilmelidir!

Karabük’te bu tartışmalara son verilmelidir!

Yayın: 11.06.2024 15:21
Paylaş:
A+ A-

Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Sadık Doğdu Karabük’te sağlık alanında yaşanan sıkıntı ve sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada “Dedikodulara son verilsin, herkes işine baksın” dedi.

Aynı zamanda Kamu-Sen Karabük İl Başkanı olan Doğdu, sağlık kurumlarında son zamanlarda yöneticilerin değişeceği, yerlerine birçok ismin geleceği yönünde söylentilerin arttığına dikkat çekti ve şunları söyledi; “İlimizde her ne hikmetse sağlık yöneticilerinin görevlendirilmesi ile ilgili dedikodular hiç bitmiyor. Son günlerde yine bir tezvirat alıp başını gitmekte, kurumlarda bu konulardan başka hiçbir şey konuşulmamaya başlanmıştır.

Biz Türk Sağlık-Sen olarak sözleşmeli yöneticilik işine karşı olduğumuzu daha ilk günden itibaren dile getirmiştik. Atamaların ehliyet ve liyakate göre kadrolu olarak yapılması ısrarımızı vurgulamıştık. Objektif bir sınavla bu işlerin yapılması gerektiğine dikkat çekmiştik.

Yaşananlar bizim bu konuda ne kadar haklı olduğumuz ortaya koymaktadır. 

Bugün o görevden alınacakmış, yerine bu geliyormuş, şu da atanmak için uğraşıyormuş gibi cümlelerle sağlık camiası kaynatılmaktadır.

Bu duruma bir son vermek adına yetkililerimiz bir açıklama yapmalıdır. Karabük’te bu tartışmaları bitirmelidirler.

Bu gündemlerin bir an önce terk edilerek Sağlık çalışanlarının meselelerine odaklanılmasını istiyoruz. çalışanların sorunları kurumlarımız için yapılması gerekenler ile ilgili bir kamuoyu oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz. Sağlık camiasının bu meseleleri tartışması gerekmektedir. Sürekli bir döngü içerisinde yönetici ataması tartışmalarıyla gündem ve çalışan meşgul edilmelidir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”