Karabük’te “Karanlık Oyunlar Mı Çevriliyor..?”

Karabük’te “Karanlık Oyunlar Mı Çevriliyor..?”

Yayın: 12.06.2015 10:04
Paylaş:
A+ A-

7 Haziran Genel Seçimlerinden Hemen Önce,Sağa/Sola Bırakıldığı İleri Sürülen “İmzasız Mektuplardan Sonra” Bu Kezde, İl Emniyet Müdürü Hakkında Kes/Yapıştır/Kopyala Sistemi İle Sosyal Paylaşım Sitesinde Dolaştırılan Bir Haber,Büyük Tepkilere Neden Oldu.

23 Mayıs Tarihinde, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’in Bir Arkadaşına Yolladığı Kutlama Mesajı 7 Haziran Genel Seçiminden Hemen Sonra,Kes/Yapıştır/Kopyala Sistemi İle Sosyal Paylaşım Sitesinde Dolaşıma Sokuldu.Bunu Yapanların Bulunması İçin Geniş Bir Çalışma Sürdürülürken,Cumhuriyet Savcılığı’na Suç Duyurusunun Yapıldığı Belirtiliyor.

7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde sağa/sola bırakıldığı gibi,Gazetemiz Bürosuna da bırakılan ve Gazetemiz Yetkililerince Emniyet Güçlerine teslim edilen “İMZASIZ MEKTUBUN..” yarattığı şok dağılmadan,bu kez de,İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever hakkında Sosyal Paylaşım Sitesinde dolaşıma sokulan bir haber,Karabük’te bomba etkisi yarattı.

Sosyal paylaşım sitesinde dolaşan haberin,tamamen yalan ve bir komplo olduğu ileri sürülürken “İl Emniyet Müdürü 23 mayıs tarihinde bir arkadaşına yolladığı kutlama mesajı kes/yapıştır/kopyala sistemi ile 7 Haziran Genel Seçimi sonrasında bir Partiye kutlama mesajı gibi Sosyal Paylaşım Sitesinde dolaşıma sokulmuştur.Bunu yapan/yapanlar mutlaka bulunacak ve Adalet önünde hesap verecektir.Bu kadar ahlaksızca bir komployu yapanlar adalet önünde hesap vereceklerdir..” gibi bilgiler verilmektedir.

Öte yandan “İMZASIZ MEKTUP..” konusunda çok titiz bir çalışma yapan Karabük İl Emniyet güçlerinin “Bu olayında peşini bırakmayacağına..” işaret edilerek “Böyle bir komplo,böyle ahlaksızca bir provokasyon nasıl yapılabilir insan hayret ediyor.Eğer imzasız mektup ve Sosyal Paylaşım Sitesinde dolaştırılan bu haberin müsebbipleri bulunup,Adalete teslim edilmezse Karabük ciddi bir kaos yaşar.Bu olay aydınlanacak,aydınlanmak zorunda,yoksa herkes bir biri hakkında aslı/astarı olmayan iddialarda bulunarak karalama kampanyasında bulunabilir..” iddiaları dile getiriliyor.

İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever ve Ekibinin,7 Haziran Genel Seçim öncesinde/sırasında/ve sonrasında tarafsız,objektif bir çalışma düzeni ile,vatandaşın güvenini,takdirini kazandığına da dikkat çekilerek “Sosyal Paylaşım Sitesinde dolaşıma sokulan o iddialar tamamen gerçek dışı, ahlaksızca ve kişi şeref ve haysiyetine yakışmayan bir anlayışla ele alınıp,dolaşıma sokulmuş. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bunu yapan veya yapanları mutlaka bulacak. Zaten olay bildiğimiz kadarı ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu şeklinde intikal ettirildi..” bilgilerini veriyorlar

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu