Karabük’te Orman Yangınları ile Mücadele Toplantısı

Karabük’te Orman Yangınları ile Mücadele Toplantısı

Yayın: 04.06.2024 15:05
Paylaş:
A+ A-

Ülkemizde en çok orman varlığı barındıran Karabük’te  çıkması muhtemel orman yangınlarının önlenmesi, orman yangınlarına en kısa sürede müdahale edilebilmesi ve en az zararla söndürülebilmesi ile kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin etkinleştirilebilmesi amacıyla düzenlenen Orman Yangınları ile Mücadele Toplantısı, Vali Mustafa Yavuz Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Mustafa Yavuz’un yanı sıra; Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Kartal, Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Ali Bozkurt, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Özel İdare Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, İl Tarım ve Ormancılık Müdürü Çetin Ayvalık, Afad İl Müdürü Gazanfer Erbay, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız, Karabük Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emre Erakçaoğlu, Karayolları 153.Şube Müdürü Emre Bakır Yazıcı Orman İşletme Müdürleri ile ilgili kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

Orman Bölge Yangın Şube Müdürü Ersan Kabakçı ve AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay

tarafından  araç, ekipman ve personel durumu, orman varlığı ve orman yangınları ile mücadele organizasyonu hakkında sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Vali Mustafa Yavuz; “Yangınlar için tedbir almak, zararları en aza indirmek için hayati önem taşımaktadır. Bölgemizde, geçmişte yaşanan yangınlardan edindiğimiz bulgular sonucunda, tüm kurumlar olarak afetlerin ortaya çıkma nedenlerini tespit etmemiz ve önlem almamız; bu sayede afetlerin yaşanmasını önlememiz gerekmektedir.” dedi.

Kriz Merkezlerinin, afetlerin koordinasyonunda son derece önemli olduğunun altını çizen Vali  Mustafa Yavuz,  orman varlığı konusunda ülkemize liderlik yaptığımızı ve bunu sürdürmemiz gerektiğini vurguladı.

Vali  Mustafa Yavuz, il sınırları içerisinde bulunan, ormanlık alanlarda, ateşli piknik yapılmasına izin verilmeyeceğini ve ormanlara girişlerde ilgili bazı kısıtlamalara gidileceğini ifade ederek, özellikle havaların ısınmasıyla yangın riskinin arttığına dikkat çekti.

Yaz mevsiminde olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışma ve koordinasyon gerektiren konulara dair, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılması gereken çalışmaları belirten Vali Mustafa Yavuz, vatandaşların da konuya daha duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi. Toplantı, görüş ve önerilerin sunulmasının ardından sona erdi. (Karabük Valiliği Bülteni)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”