Karabük’te ‘Polis Emeklileri Derneği’ kuruluyor

Karabük’te ‘Polis Emeklileri Derneği’ kuruluyor

Yayın: 09.05.2024 14:53
Paylaş:
A+ A-

Karabük’teki emekli emniyet mensupları bir araya gelerek dernekleşme yolunda ilk adımı attı.

Hasan Hüsnü Demir öncülüğünde yürütülen çalışmalar kapsamında Bartın ve Kastamonu il temsilcilerinin katılımıyla Karabük Polisevi’nde istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Kamu yararına çalışan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Karabük İl Temsilciliği adına toplantı sonrası açıklama yapan Hasan Hüsnü Demir, çok verimli bir çalıştay gerçekleştirdiklerini söyledi.

Demir açıklamasında şunları kaydetti; “İlimizi etkili ve güçlü bir sivil toplum kuruluşuna daha kavuşturmak amacıyla, 1948 yılında kurulmuş ve Türkiye’nin en eski derneklerinden biri olan Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Karabük İl Temsilciliğimizin temellerini attık.

İlk olarak 22 Nisan 2024 günü Karabük İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Ali HASAN KÖSE’yi ziyaret ederek başladığımız çalışmalarımıza bu gün yaptığımız istişare ve tanışma toplantımız ile devam ettik.

Her hangi bir siyasal, ideolojik, etnik ve mezhepsel ayırım gözetmeksizin sade ve sadece emekli emniyet mensubu olma temelinde bir araya geldik.

Amacımız, emekli emniyet mensubu arkada  şlarımızın acılı günlerinde yanlarında olarak acılarını paylaşmak, mutlu günlerinde yanlarında olarak mutluluklarını arttırmak, sosyal hakların ifade edilmesi noktasında destek olmak, çalışan emniyet mensubu arkadaşlarımızın özlük hakları için mücadele etmek gibi konulara katkı sağlamaktır.

Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalara destek vermek ve derneğimizin bölgesel bir sivil toplum kuruluşu haline gelebilmesi için ilimize,  Bartın Şubesi ve Kastamonu Temsilciği heyetleri de gelmişler ve çalışmalarımıza katılmışlardır.

Bu kapsamda,

Bizlerden desteklerini esirgemeyen, Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın Sayın Mehmet Ali HASAN KÖSE’ye, Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Genel Başkanı Sayın Doğan ŞİMŞEK’e, Bartın Şube Başkanı Sayın Mustafa Erkan ALGÜL’e, Kastamonu İl Temsilcisi Ali GÜLLÜ ve beraberlerindeki heyetlere şükranlarımızı sunarız.”

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Jandarma Operasyonları: 60 Şüpheli Yakalandı, 20 Tutuklama

Yayın: 22.05.2024 16:55
Paylaş:
A+ A-

Karabük İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 1-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda, çeşitli suçlardan aranan 60 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 20’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar kapsamında, hakkında farklı suçlardan arama kararı bulunan 60 kişi gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından, 40 kişi adli işlemlerin tamamlanması sonrası serbest bırakıldı. Ancak, aralarında 0-5 yıl arası hapis cezası bulunan 18 kişi, 15 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezası bulunan 1 kişi ve 15 yıl “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan cezası bulunan 1 kişi tutuklandı.

Tutuklanan 20 şüpheli, Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Jandarma yetkilileri, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi yönündeki kararlılıklarını sürdürdüklerini belirtti. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için bu tür operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Karabük halkı, jandarma ekiplerinin bu başarılı operasyonlarından memnuniyet duyarken, yetkililer de vatandaşların güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.