Karabük’te selden zarar gören Şeker Kanyonu havadan görüntülendi

Karabük’te selden zarar gören Şeker Kanyonu havadan görüntülendi

Yayın: 12.07.2023 10:03
Paylaş:
A+ A-

Selden zarar gören Karabük‘ün Yenice ilçesindeki Şeker Kanyonu dronla görüntülendi.

İlçede hafta sonunda etkili olan şiddetli sağanak, sahip olduğu yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle acil korunması gereken 100 sıcak noktadan biri ilan edilen Yenice ormanlarının içinde yer alan Şeker Kanyonu’nu da etkiledi.

Bölgedeki tahribat suların çekilmesiyle ortaya çıktı.

Kanyon içerisinde yer alan İncebacaklar köy yolunun 30 metrelik kısmında yaşanan çökme ve kanyon içerisinde sel sularının yoğun olduğu alanda 15 metreyi bulan çökmeler dronla görüntülendi.(AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)