Karabük’te Siyasetçilerin Seçmenlerle İletişimi Sınıfta Kaldı

Yayın: 13.02.2024 14:41
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te siyasetçilerin vatandaşlarla iletişim kurmada zayıf bir performans sergilediği belirtildi.

Vatandaşlar, çoğu zaman yoğunluklarını bahane eden bazı vekillere, bazı belediye başkan adaylarına ve hatta bazı parti il-ilçe başkanlarına telefonla asla ulaşamadıklarını dile getirdi. Ulaşamadıkları için geri dönüş bekleyen vatandaşların daha seçim olmadan ulaşamıyorsak “vay halimize” dedikleri öğrenildi. Bu durum, vatandaşların siyasetçilere olan güvenini sarsarken, talep ve sorunlarını hızlı bir şekilde iletebilme imkanını da engellemiş oluyor.

Karabük’te yaşayan vatandaşlar, siyasetin içerisinde olan kişilere ait telefonlarına ulaşamama sorununun sıkça yaşandığını belirtti. Birçok vatandaş, milletvekillerinin, belediye başkan adaylarının ve parti il-ilçe başkanlarının telefonlarını aradıklarında telefonlarına hiç cevap vermediklerini ifade etti.

Geri Dönüş Yapılmıyor

Siyasetçilerin telefonlarına ulaşamama sorunu, vatandaşların temsilcileriyle iletişim kurmakta yaşadığı zorlukları da ortaya koydu. Vatandaşlar, çeşitli konularda sorun yaşadıklarında veya taleplerini iletmek istediklerinde telefonla iletişim kurmayı önemli bir yöntem olarak görüyor. Ancak siyasetçilerin bu yöntemi etkili bir şekilde kullanmadığı serzenişinde bulunan vatandaşlar ise, seçmenle siyasetçi arasında bir bağ kurma ve güven oluşturma sürecinin aksadığını dile getirdi. Siyasetçilerin telefonlarına yanıt verebilecek, geri dönüş yapabilecek koordineli takım arkadaşlarına ihtiyaç duyduğunu belirten vatandaşlar, seçim öncesi iletişim kuramıyoruz, seçimden sonra nasıl iletişim sağlayacağız sorusunu gündeme getirdi.

Siyasetçilerin telefonlarına ulaşılamama sorunu, vatandaşların siyasetçilere olan güvenini de etkiliyor. Vatandaşlar, temsilcilerine ulaşılamaz durumda olmasından dolayı yapılan vaatlerin gerçekleşmeyeceği veya sorunlarının çözülmeyeceği endişesine kapılıyor. Bu durum, vatandaşların siyasete olan ilgi ve katılımını azaltabiliyor.

Karabük’te bazı siyasetçilerin vatandaşlarla iletişimde zayıf kalmaları, ciddi bir sorun olarak görülüyor. Siyasetçilerin daha erişilebilir olması, telefonlara cevap vererek veya geri dönüş yaparak vatandaşların taleplerinin ve sorunlarının takipçisi olması önemlidir, diyen vatandaşlar iletişimi önemsemeleri ve bu yönde teknolojik adımlar atmaları çağrısında bulundu. Ayrıca, vatandaşlar siyasi partilerin bu konuya öncelik vererek, adaylarının vatandaşlarla iletişim kurmasını desteklemesi yönünde uyarıda bulunmasını istedi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başkan Vergili Ovacık’ta AK Parti adayının çekilmesini istedi

Yayın: 03.03.2024 16:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz ve İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz’ın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Ben öncelikle hemen karşımızda duran ittifak ortağımıza sesleniyorum. Siz Ovacık’ta çekilin bizim adayımız seçilsin. Hiç uğraşmayın. Ovacık’ta gerçek belediyecilik zaten 22 senedir sizde. Bu saatten sonra gerçek belediyecilik diye bir şey yok. İttifakız da ısrar etmenin anlamı yok. Biraz önce adayımız bana diyor ki Ovacık’ın girişine bir yer yapalım. Ramazanlarda iftar verelim. Orda kültür merkezi var. Orada iftar vermek için 3.000 TL para isteniyor.

“OVACIK’IN SAHİBİ BÜYÜK İŞİ KÜÇÜK”

Ovacık’ın sahibi büyük işi küçük. Kimse alınmasın kendisi bizim abimiz. İl genel meclisi üyeleri Ovacık’la alakası olmayan, Ovacık’a gelip giden arkadaşlar. Ovacık’ın bir şekilde canlanması lazım. Ben 1978 Güney Köyünden gelip bu caddeden geçtim. O zaman toz topraktı, sonra parke oldu.         Bu yol karayollarının yolu. Karayollarına güçleri yetmeyince, Köy Hizmetlerine parke döşettiriyorlar. O kadar köyün hakkını yiyorlar.

OVACIK’TA SADECE SİYASETTEN İKBAL KAZANMAK VAR”

Ben bugüne kadar bütün ilçelerimizle ilgili her şeyin doğrusunu söyledim. Bir tane hapisanesi, bir tane memuru var. Her gün gelip gidiyor. Birde yol parası alıyor. Maaşta alıyor. Kapatın burayı yada lojmana çevirin ev bulamayan memurlar gidip geleceğine burada kalsın. Böyle düşünceleri hiç yok. Ovacıkta sadece siyasetten ikbal kazanmak var.

İl Genel Meclisi üyeleri ne yapıyorlar? Silah ruhsatı alıp, silah ruhsatına harç vermiyor. Ovacık’a ne yapıyorlar. Bu kadar İl Genel Meclisi üyeleri, bu kadar siyasette ağırlığı olan bir ilçe bir yolu asfaltlatamaz mı? Belediye ne yapsın burada? Ne kadar para alıyor ben biliyorum. Her şey belediyenin yapacağı iş değil.

Önce Kültür Müdürü orayı bu ramazan vatandaşa bedava yapıyorsun, yapmazsan biz size burada neler yapacağız. Zaten vatandaşın cebinde para yok. Dini duyguları yüksek olduğu için cebinde parası olmasada iftar vermeye çalışıyor. Sende kalkıp bunu paraya bağlıyorsun. Bugüne kadar bu spor kompleksinden hangi Ovacıklı faydalandı. Biz Ovacık’ta inşallah seçimi alacağız. Biz seçimi aldıktan sonra ber ramazan bu belediye binasının önüne iftar çadırı kurulacak. Buna inanın.

“EKMEKLE İNSAN TEHDİT EDİLMEZ”

Tabi sizlerinde sıkıntınızı biliyoruz. Çoçuklarınız işe sokulmuş. Seçim zamanı başlayacaklar tehdit etmeye. Hiç kimse korkmasın. Hiç bir şey yapamazlar. Ekmekle insan tehdit edilmez. Bizde hükümetin ortağıyız. Eğer bir tanenize zarar gelsin, gelin Karabük’te benim yakama yapışın. Zarar gelecek adam Karabük Belediyesi’nde iş başı yapacak. Belediye Başkan adayımızı ve İl Genel Meclisi üyelerimizi seçin bakın hizmet nasıl geliyor hep birlikte görelim” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz, İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.