Karabük, D-755 – Karabük’te meydana gelen trafik kazasında bir hafif ticari aracın sürücüsü hafif yaralandı.
Kaza, D-755 karayolu üzerinde Hamzalar köyü mevkiinde gerçekleşti. Mustafa Çınar yönetimindeki 08 AAH 110 plakalı hafif ticari araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak devrildi. Kazayı hafif yaralarla atlatan sürücü Mustafa Çınar, olay yerine gelen sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi.
Araçta maddi hasar meydana gelirken, kazanın ardından trafiğin kısa süreli olarak aksadığı bildirildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Kaza esnasında olay yerinde bulunan görgü tanıkları, aracın ani bir şekilde kontrolden çıkarak bariyerlere çarptığını ve hemen ardından devrildiğini belirttiler. Tanıklar, sağlık ve emniyet ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde sürücünün ciddi bir yaralanmadan kurtulduğunu ifade etti.
Emniyet yetkilileri, kaza ile ilgili yaptıkları açıklamada sürücülerin dikkatli ve kontrollü bir şekilde araç kullanmaları gerektiğini vurguladı. Özellikle yağışlı ve kaygan zeminlerde hız limitlerine uymanın hayati önem taşıdığını belirten yetkililer, bu tür kazaların önlenebilir olduğunun altını çizdi.