Karabük’te “Türk Mutfağı Haftası” Etkinlikleri Sona Erdi

Karabük’te “Türk Mutfağı Haftası” Etkinlikleri Sona Erdi

Yayın: 26.05.2023 10:44
Paylaş:
A+ A-

“Türk Mutfağı Haftası” kapsamında ikincisi düzenlenen “Karabük Lezzet Şenlikleri” yedinci gününde sona erdi.

Karabük Valiliğinin koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Safranbolu Tarihi Çarşı Karabük Üniversitesi Konukevi’nde “Bizi Büyüleyen Lezzetler” temalı yemek yarışması düzenlendi.

Yerel lezzetlerin tanıtıldığı ve katılımcılara ikramlarda bulunulduğu etkinlikte, yarışma kapsamında Karabük’ün yerel lezzetleri de birincilik için mücadele etti.
Etkinlik kapsamında yöresel kıyafetlerin yer aldığı defile katılımcıların büyük beğenisini toplalarken Safranbolu yöresine ait halk oyunları gösterileri de ilgiyle izlendi.
Yemek yarışması kapsamında “baklava”, “dolma” ve “keşkek” kategorilerinde dereceye girenlere Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Vali Fuat Gürel, burada yaptığı konuşmada, bu yıl ikincisi yapılan şenliğe katılımın çok iyi olduğunu söyledi.

Her ilçeyi ve tarihi altyapısı olan köyleri etkinliğe dahil ettiklerini belirten Gürel, “Karabük’ün ve ilçelerinin mutfak kültürünü günümüzden geleceğe taşımak adına çok önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Etkinlikler çok dolu dolu geçiyor. İlçelerimizin turizm altyapısının ön plana çıkarılmasıyla alakalı gayretlerimiz var. Yemeklerin tariflerini kitaplaştırdık. İnşallah her etkinlikte değerlerimizi daha ileriye taşımış, hem kültürümüze hem de turizmimize katkıda bulunmuş oluruz.” dedi.

Etkinliğe, Vali Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, AK Parti Karabük milletvekili seçilen Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, CHP Karabük milletvekili seçilen Cevdet Akay, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.