Karabük’ün Eflani ilçesinde elektrik hatları yer altına alınarak yenileniyor

Karabük’ün Eflani ilçesinde elektrik hatları yer altına alınarak yenileniyor

Yayın: 16.09.2023 19:19
Paylaş:
A+ A-

Karabük‘ün Eflani ilçesinde elektrik hatları yer altına alınarak yenileniyor.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, ilçenin elektrik şebekesinin yaklaşık 50 yıl önce yapıldığını söyledi.

Ertuğrul, şebekenin değiştirilmesi ve tamamen aydınlatma direkleriyle telleriyle abone bağlantılarıyla ve trafolarıyla yer altına alınma çalışması başlatıldığını kaydetti.

Çalışmaların 2 aydır devam ettiğini aktaran Ertuğrul, “İlçenin neredeyse tamamı kazıldı. İlçe halkının bu çalışmadan mağdur olmaması için gerekli tedbirlerimizi aldık. Kazılan, bozulan asfaltlarımız, kilit parke taşlarımız, yaya yollarımız bunların hepsini de yeniden yapmamız gerekiyor. Bunula ilgili çalışmalarımıza da başladık. Ölçüm işi bittikten sonra kuracağımız ekip ile malzemelerimizi hazırladık. Yeniden üstteki inşaatları da tamamlayacağız.” diye konuştu.

Ertuğrul, çalışmaların yaklaşık 3 ay devam edeceğini dile getirerek, “Kışa yetiştirmeyi planlıyoruz. Çalışmalar bittikten sonra vatandaşların elektrik kesintisinden mağduriyetleri ve şikayetleri tamamen ortadan kalkacak.” dedi.(AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”