Karabük’ün yüksek kesimlerinde dün akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etti. Karabük-Bartın karayolunun 1030 rakımlı Ahmet Usta Geçidi, Soğuksu mevkiisinde, Sarıçiçek Dağı ve Keltepe zirvelerinde kar yağışı etkili oldu. Kentin en yüksek noktalarından biri olan Keltepe ve Sarıçiçek Yaylası, kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Kar yağışının etkisiyle yolculuk yapacak sürücülerin dikkatli olmaları ve gerekli tedbirleri almaları önem taşıyor.