Kardemir A.Ş’nin “Çeliğe Su, İnsana Kan” Projesi Start Aldı

Kardemir A.Ş’nin “Çeliğe Su, İnsana Kan” Projesi Start Aldı

Yayın: 06.10.2015 10:55
Paylaş:
A+ A-

Türk Sanayisinin öncü kuruluşlarından olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş ve Çelik İş Sendikası, Türk Kızılay’ı ile birlikte ‘Çeliğe Su, İnsana Kan, Kan Ver, Can Ver’ sloganı ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi.

Kampanya kapsamında KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuşan KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Uğur Yılmaz, bir ilke imza attıklarını ve hedeflerinin büyük olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Günümüzde yüzlerce insan hastalık veya kazalar nedeniyle kana ihtiyaç duyuyorlar. Kan yeri başka türlü doldurulabilecek bir şey değil. Kanın yerini tutacak bir şey icat edilmedi. Kan çok özel ve kıymetli bir ilaç. Tek kaynağı var, oda insan. Bizler bu hafta vereceğimiz kanlarla canları kurtaracağız. ‘Çeliğe Su, İnsana Kan’ sloganımız ile kampanyayı başlattık. Çelik yapmayı biliyoruz, inşallah insanlara da buradan katkımız olacak” dedi.

Çelik – İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise, sadece insanda olan bu değeri tekrar insan verebilmek için böyle bir katkı sunacağımız hiç şüphemiz yok. Kan kampanyaları başladığı zaman toplum olarak çok duygulanırız. Verdiğimiz kan, bir gün bir yerde birisi için hayat verecektir. Kan veren bir kişi olarak hayatını kurtardığımız insanı bilemeyiz. O kan alan insan bunun bir insandan alındığını ve kan sayesinde hayatta kaldığını bilecek. Bu hafta vereceğimiz kanlar bir gün bir yerde hayatlar kurtaracak ve bunun sevincini yaşayacağız” dedi.

AVRUPA’DA KAN BAĞIŞINI VATANDAŞ PARA KARŞILIĞI YAPIYOR

Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Kan’ın dünyadaki en önemli maddeden daha önde olan bir madde olduğunu söyleyerek, “Kanın yapayı yok. İstediğiniz kadar paranız ve malınız olsun, teknolojiniz olsun, bunu yapma imkanınız yok. Bunu sadece insan bedeninden canlı olarak alacağız bir malzeme deyin ve bunu sadece insan verir. Avrupa’da kan bağışını vatandaş para karşılığı yapıyor. Ne güzel ki, bizim ülkemizde insanımızın içindeki merhamet eli bunu diğer hiç tanımadığı insana can, kan ve hayat olsun diye bila bedelsiz canından bir parçayı yüksünmeden, karşılık beklemeden vermektedir. Buda Türk insanın en önemli meziyetlerinden biridir. Siz KARDEMİR’de kan veriyorsunuz, belki İstanbul, Adana veya Van’da bir insana veriyorsunuz. Belki Müslüman, Hıristiyan, Musevi veya başka bir dine mensup ama sadece insan olduğu için can oluyorsunuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Biçer tarafından Genel Müdür Uğur Yılmaz ve Sendika Genel Başkanına kampanyadan dolayı çeşitli hediyeler verildi.

Programda KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz ve Çelik – İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ile birlikte Müdür yardımcıları ve sendikacılar ile işçiler kan vermeye başladı.

KARDEMİR’de bugüne kadar çeşitli organizasyonlar ile yapılan kan bağış miktarını artırmayı hedefleyen kampanya 09 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”