Yenice ilçesinin doğal gaz ihtiyacını karşılayacak olan Kargaz şirketi, hafta sonu itibarıyla ilçede doğalgaz altyapı çalışmalarına başladı. Özal Mahallesi’nde bulunan bloklarda başlayan çalışmaların, kısa bir süre içerisinde ilçe geneline yayılması bekleniyor.
Yapılan açıklamalara göre, Kargaz şirketi tarafından gerçekleştirilen bu altyapı çalışmaları sayesinde önümüzdeki kış mevsiminde tüm Yenice ilçesi doğalgaz kullanımına geçiş yapacak. İlçe sakinleri, bu gelişmeyle birlikte daha konforlu ve ekonomik bir ısınma alternatifine kavuşacaklar.
Doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte, Yenice’deki birçok mahallede vatandaşlar daha temiz ve etkili bir enerji kaynağına erişim sağlayacaklar. Bu adımın, ilçenin enerji altyapısını modernize etme çabalarının bir parçası olduğu belirtiliyor.