Kargaz, Yenice’de Doğalgaz Altyapı Çalışmalarına Başladı

Kargaz, Yenice’de Doğalgaz Altyapı Çalışmalarına Başladı

Yayın: 13.05.2024 11:40
Paylaş:
A+ A-

Yenice ilçesinin doğal gaz ihtiyacını karşılayacak olan Kargaz şirketi, hafta sonu itibarıyla ilçede doğalgaz altyapı çalışmalarına başladı. Özal Mahallesi’nde bulunan bloklarda başlayan çalışmaların, kısa bir süre içerisinde ilçe geneline yayılması bekleniyor.

Yapılan açıklamalara göre, Kargaz şirketi tarafından gerçekleştirilen bu altyapı çalışmaları sayesinde önümüzdeki kış mevsiminde tüm Yenice ilçesi doğalgaz kullanımına geçiş yapacak. İlçe sakinleri, bu gelişmeyle birlikte daha konforlu ve ekonomik bir ısınma alternatifine kavuşacaklar.

Doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte, Yenice’deki birçok mahallede vatandaşlar daha temiz ve etkili bir enerji kaynağına erişim sağlayacaklar. Bu adımın, ilçenin enerji altyapısını modernize etme çabalarının bir parçası olduğu belirtiliyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Üniversite öğrencisi yurttaki odasında ölü bulundu

Yayın: 21.05.2024 15:38
Paylaş:
A+ A-

Bartın’da yurtta kalan kız öğrenci, odasında ölü bulundu.

Alınan bilgiye göre, Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi İ.E. (24), kaldığı yurtta akşam baş ağrısı şikayetiyle ilaç alıp uyudu.

Sabah arkadaşları tarafından uyandırılmaya çalışılan genç kız, uyanmayınca durum yurt görevlilerine bildirildi.

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, İ.E’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

İncelemelerin ardından Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırılan genç kızın cenazesinin, memleketi Manisa’ya gönderileceği öğrenildi.