Kaspersky’nin yeni çözümü “XDR” müşterilere sunuldu

Kaspersky’nin yeni çözümü “XDR” müşterilere sunuldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 07.05.2024 12:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Kaspersky'nin yeni çözümü Extended Detection and Response (XDR), şirketler dahil tüm müşterilere sunuldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şirketler, internet ortamında özellikle yeni ve sofistike tehditler söz konusu olduğunda daha iyi ve daha hızlı tehdit tespitine ve müdahalesine ihtiyaç duyuyor.

Enterprise Strategy Group'un Kaspersky ile gerçekleştirdiği bir anketten elde edilen “SOC Modernizasyonu ve XDR'nin Rolü” raporuna göre, şirketlerin yüzde 66'sı, güvenlik operasyonları araçlarının sayısını halihazırda konsolide ederken, yüzde 32'si de bunu gelecekte yapmayı planlıyor.

Bunun başlıca nedenleri arasında maliyet optimizasyonu, karmaşık güvenlik operasyonlarına sahip teknoloji yığını nedeniyle gelen ek yönetim yükü, veri korelasyonunu iyileştirmeyle soruşturmaları ve müdahaleyi hızlandırma ihtiyaçları yer alıyor.

– Gelişmiş tehdit tespiti yapabiliyor

XDR gibi kapsamlı çözümler, kuruluşlara güvenliğe ilişkin her şeyi kapsayan bir görünüm sağlıyor.

Şirketler artık bu gelişmiş ürünü, “Kaspersky Next XDR Expert” adı altında altyapılarına sorunsuz şekilde entegre edebilecek.

Kaspersky Next XDR Expert, kurumun BT altyapısındaki çeşitli kaynaklardan gelen verileri toplayan, analiz eden ve ilişkilendiren, gerçek zamanlı görünürlükle kuruluşları hedef alan potansiyel tehditlerin bağlamsal bir görünümünü sağlayarak gelişmiş tehdit tespiti ve otomatik yanıt sunan, güçlü bir siber güvenlik çözümü olarak öne çıkıyor.

Bu çözüm, rakipsiz ölçeklenebilirliğiyle tek bir örnekte yüz binlerce uç noktayı kapsayan yükleri destekliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Birleşik Platform Ürün Grubu Başkanı Ilya Markelov, sundukları çözümün, erken benimseme döneminde müşterilerde başarılı olduğunu kanıtladığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“XDR ile gereken entegrasyonlar hakkında olumlu geri bildirimler aldık ve bunlardan bazıları, ürünün güncellenmiş sürümüne dahil edildi. Kaspersky Next XDR Expert, ticari tehdit tespiti ve otomatik yanıt için en gelişmiş çözümümüzü temsil ediyor. Bu nedenle şirketlerin gelişmiş tehditlere karşı daha güvenilir ve kapsamlı siber güvenlik koruması oluşturmasına yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Kaspersky Next XDR Expert, Kaspersky'nin iş dünyasına yönelik yeni amiral gemisi ürün serisi Kaspersky Next'in en gelişmiş seviyesini simgeliyor.

Bu ürün deneyimli siber güvenlik ekiplerine veya Güvenlik Operasyon Merkezlerine (SOC) sahip şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı.

Kaspersky Next XDR Expert, üçüncü taraf sağlayıcıların siber güvenlik ürünleriyle sorunsuz entegrasyon kurarak şirketlerin güvenlik operasyonlarını kolaylaştırmasını ve birden fazla güvenlik çözümünün yönetimini basitleştirmesini sağlıyor.

Erken benimseme döneminde Kaspersky, Kaspersky Next XDR Expert'i uygulamak için donanım veya sanal altyapı gereksinimlerini azaltarak önemli ilerlemeler kaydetti.

REST API entegrasyonunun yanı sıra mikro hizmetler, Kubernetes, Docker, Ory Hydra ve diğer modern teknolojiler üzerine inşa edilen Kaspersky Next XDR Expert, çağdaş ve verimli geliştirme yaklaşımlarını kullanarak ek çözümlerin yaygınlaştırılmasını kolaylaştırıyor.

Ürün, onlarca yıllık eski sistemlere bağımlılığı ortadan kaldırarak, kurumların en yeni siber güvenlik çözümlerini benimsemesini sağlıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”