Kastamonu’da ortaokul öğrencileri topladıkları mavi kapaklarla engellilere umut oluyor

Kastamonu’da ortaokul öğrencileri topladıkları mavi kapaklarla engellilere umut oluyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 11.06.2024 16:45
Paylaş:
A+ A-

KASTAMONU (AA) – Kastamonu'da ortaokul öğrencileri topladıkları mavi kapaklarla engellilere tekerlekli ve akülü araçlar alıyor.

Şehit Şerife Bacı Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından son 4 yıldır mavi kapak toplama kampanyası düzenleniyor. Bu kapsamda 3'ü akülü olmak üzere toplam 6 tekerlekli sandalye alındı.

Okul Müdürü Müdürü Halit Özden, gazetecilere yaptığı açıklamada geri dönüşümün öneminden bahsetti.

Öğrencilere geri dönüşümün öneminin anlatılabilmesi için bu tür etkinlikleri yaptıklarını belirten Özden, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla atık yağlardan, plastik kapaklardan, atık pillerden ve atık kağıtlardan geri dönüşüm çalışması yapıyoruz. Öğrencilerimiz evlerinde ve çevrede buldukları kullanmadıkları atıkları okulumuzdaki depoda topluyorlar.” dedi.

Toplanan her 200 kilogramlık mavi kapağa bir tekerlekli sandalye verildiğini anlatan Özden, “Bu yıl toplamış olduğumuz kapaklar 150 kilogram civarında. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Toplamış olduğumuz kapaklar sayesinde almış olduğumuz tekerlekli sandelyeyi ihtiyacı olan öğrencimize teslim ediyoruz. Daha önceki senelerde de teslim ettiğimiz tekerlekli, akülü sandelyeler olmuştu.” diye konuştu.

Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz ise etkinliğin farkındalık için güzel bir örnek olduğunu belirterek, “Halit müdürüm bunu her yıl yürekten hissederek yapıyor. Bize destek oluyor. İyi niyeti artırmak, farkındalığı artırmak için bu tür kampanyalar bizler için çok kıymetli. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

6. sınıf öğrencisi Berkay Çalışır da “Ülkemiz için yararlı olduğunu düşünüyorum. Annem hastenede çalışıyor. İçtikleri sudan biriktiriyorlardı. Ben de evde biriktirdim. Bu kapakları verip tekerlekli sandelye aldık. Okulda kapaklarla ilgili geri dönüşümle ilgili projeler yaptık. Bu beni mutlu etti. Bundan sonra da devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aytemiz’den CarrefourSA müşterilerine akaryakıt indirimi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:22
Paylaş:
A+ A-

ANKARA (AA) – Aytemiz ve CarrefourSA iş birliğiyle hazırlanan akaryakıt indirimi kampanyasında, müşteriler benzin veya motorin alımlarında yüzde 4'e varan indirimden yararlanabilecek.

Aytemiz'den yapılan açıklamaya göre, market alışverişini CarrefourSA online ya da CarrefourSA mağazalarında yapan CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri benzin veya motorin alımlarında indirimden faydalanabilecek.

15 Temmuz'a kadar geçerli kampanya kapsamında bireysel CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz istasyonlarında yapacakları motorin alışverişlerinde anında yüzde 3,5, benzin alışverişlerinde ise anında yüzde 4 özel indirimden faydalanabilecek.

Kampanyadaki indirimden yararlanmak için alışveriş sonrasında fişin altında yer alan kişiye özel kampanya kodunun Aytemiz Vaay mobil uygulamasında “katılım kodunu gir” alanına tanımlanması gerekiyor.

Aytemiz Vaay kullanıcıları ayrıca, CarrefourSA'dan yapacakları 1000 lira ve üzeri alışverişte de 100 liralık CarrefourSA puanı kazanıyor.

Bu fırsattan yararlanmak için Aytemiz Vaay uygulaması üzerinden temin edilecek kodların, CarrefourSA uygulaması ya da CarrefourSA kart web sitesinde yer alan “kampanya kodu ekle” bölümünden tanımlanması yeterli olacak.