KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Öğrencisine Birincilik Ödülü

KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Öğrencisine Birincilik Ödülü

Yayın: 24.03.2024 13:11
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencisi Mete Palancı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi Mimarlık ve Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Gaziantep İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yeşil Şehir Gaziantep” Kent Simgesi Tasarım Yarışmasında birinci oldu.
2021 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Yeşil Şehirler Programı’na katılan Gaziantep’in yeşil bir kent olarak temsil edilmesinde aracı olacak kent simgesinin tasarlanması amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi Mimarlık ve Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Gaziantep İl Temsilciliği tarafından “Yeşil Şehir Gaziantep” Kent Simgesi Tasarım Yarışması düzenlendi. Yarışma kapsamında, Karabük Üniversitesi Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencisi Mete Palancı düzenlenen yarışmaya katıldı. Karabük Üniversitesi Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencisi Mete Palancı gönderdiği “KÖK” isimli tasarım projesi, jüri tarafından değerlendirildi ve yarışmada birincilik ödülüne layık görüldü. Karabük Üniversitesi Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencisi Palancı tarafından gerçekleştirilen tasarım projesi ile uygun eğimli bir yer seçilerek köklerin zarar görmeden ortaya çıkartılması ve toprakla olan bağının kesilmeden korunması amacıyla geliştirildi. Tasarlanan anıtsal yapı, yeşille birlikte yükselişi ve gelişimi simgeleyen önemli bir yapı olarak öne çıkıyor.
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, yaptığı açıklamada, “Karabük Üniversitesi öğrencilerimiz girdikleri pek çok yarışmada ödüllerle Karabük’e, Üniversitemize dönüyorlar. Bu durum Üniversitemizde ne kadar kaliteli bir eğitim verildiğini açıkça ortaya koymaktadır. Eğitim kalitemizi yükseltmeye ve akademik başarıları desteklemeye devam ediyoruz. Başarılı çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi ve akademik personelimizi kutluyorum” ifadelerine yer verdi. (Kaynak: Mehmet Aşar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”