Bölgenin Sesi Gazetesi
 

KBÜ BESYO Özel Yetenek Sınavı’na Yoğun İlgi

Yayın: 21.08.2015 10:22
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2015-2016 Özel Yetenek Sınavları yoğun bir katılımla başladı.

14-19 Ağustos tarihleri arasında Özel Yetenek Sınavına online olarak başvuruları alınan aday öğrencilere 14-19 Ağustos tarihleri arasında Üniversite Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyum da bilgi verilmesinin ardından Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nda Özel Yetenek Sınavı Tanıtım Kursu yapıldı.

39 Erkek, 24 Kadın ve 7 Milli sporcu olmak üzere 70 öğrencinin alınacağı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2015-2016 Özel Yetenek Sınavı’na Türkiye’nin dört bir yanından 965 Erkek, 281 Kadın ve 42 Milli sporcu olmak üzere 1288 aday öğrenci başvurdu.

Uluslararası testlerde kullanılan bitirme zamanının elektronik bir kronometre ile ölçüldüğü 5 farklı istasyondan oluşan Koordinasyon Testi ile beceri, çabukluğu ve hareketliliği ölçen sınavda; adayların YGS puanı, Ortaöğretim Başarı Puanı ve Koordinasyon parkurundan alacağı puanları hesaplanarak, Üniversite Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okumaya hak kazanacaklar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Günay Özbay; “Ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan Futbol FIFA-UEFA kriterlerine uygun, Atletizm Pisti’de IAAF Class 2 sertifikasına sahip Stadyum ile son derece kaliteli tesislerin bulunması, bu stadyumun içerisinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun yer almasıyla alanında uzman birçok akademisyenimizin bulunması Yüksekokulumuza olan ilgiyi artırmıştır. 2014-2015 eğitim öğretim yılı Özel Yetenek Sınavı’na 955 aday öğrenci başvuru yaparken bu yıl 1288 aday öğrenci başvuru yaptı. Aday öğrencilerimiz gösterdikleri performansa göre alacakları puan, YGS puanı ve Ortaöğretim Başarı Puanı ile bölüme girmeye hak kazanacaklar. Aday öğrencilerimize başarılar diliyor, sonuçların şimdiden üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan sınavların ardından başarı puanı sıralamasına göre asil adayların kesin kayıtları 31 Ağustos – 1 Eylül 2015 tarihlerinde, yedek adayların kayıtları ise 2 – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.