KBÜ Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinden Rektör Kırışık’a Ziyaret

KBÜ Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinden Rektör Kırışık’a Ziyaret

Yayın: 16.05.2024 10:59
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. İsa Özkan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ı ziyaret etti.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesi Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. İsa Özkan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Tarık Özmen, Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Tuğçe Kolukısa, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Özyürek ve öğrenci Recep Ünlü’yü Rektörlük makamında misafir etti. Görüşmeye, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni eşlik etti.

Engelliler Haftası’nın önemine vurgu yapmak amacıyla gerçekleştirilen görüşmede, KBÜ Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin faaliyetleri ve engelli bireylere yönelik sunulan hizmetler hakkında bilgi paylaşılırken, engelli bireylerin eğitim ve sosyal hayata katılımlarının artırılması için yapılan çalışmalar ele alındı.

Rektör Kırışık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, engelli bireylerin üniversite ortamında daha aktif bir şekilde yer alması için yapılan çalışmaları desteklerini belirtti. Engelli bireylerin toplumda önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Kırışık, onların karşılaştığı zorlukların azaltılması  için üniversite olarak ellerinden gelen desteği sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Özkan ise Engelliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin engelli bireylere yönelik sunduğu eğitim ve destek hizmetlerini anlatarak, bu kapsamda gerçekleştirilen etkinlikler ve projeler hakkında bilgi verdi. Engellilerin toplumla bütünleşmesi ve potansiyellerini en üst düzeyde kullanmaları için yapılan çalışmaların önemine değinen Özkan, desteklerinden dolayı Rektör Kırışık’a teşekkürlerini iletti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Geçen yıl sarı-kırmızıya boyanan Ovacuma vosvosunun rengi bu sene değişmedi

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:22
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Safranbolu ilçesine bağlı Ovacuma köyü girişinde direk üzerine konulan otomobilin rengi, Galatasaray'ın bu yıl da Trendyol Süper Lig şampiyonu olmasıyla sarı-kırmızı kaldı.

Daha önce belde olan Ovacuma köyünün konumunun daha rahat bulunması ve tanınması amacıyla eski Ovacuma Belediye Başkanı Abdullah Deniz ile bir arkadaşı tarafından direk üzerine konulan “vosvos”, her yıl şampiyon olan takımın renklerine bürünüyor.

Geçen yıl sarı-kırmızıya boyanan vosvosun rengi, Galatarasay'ın bu yıl da ligi şampiyon bitirmesiyle değişmedi. Aracın solan renkleri ekiplerce yenilendi.

Yaklaşık 20 yıldır bölgede bulunan vosvos aracılığıyla Ovacuma'nın tanıtımına katkı sağlanıyor.