KBÜ Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi’miz Açıldı

KBÜ Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi’miz Açıldı

Yayın: 09.05.2015 12:38
Paylaş:
A+ A-

Üniversitemiz Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi’nin açılışı yoğun katılım ile gerçekleşti.

Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi’nde; 6400 m2 lik meydan bu meydanın altında ve etrafında; 1 adet 1200 kişilik öğrenci, 1 adet 300 kişilik akademik personel, 1 adet 200 kişilik idari personel ve 2 adet 150’şer kişilik konuk olmak üzere toplamda 5 adet 2000 kişilik yemekhane, 21 adet dükkân (kuaför, terzi, eczane, kırtasiye vb.) 2 adet kafeterya, 2 adet restoran ve açık terasları, 4 adet idari ofis ve 8 adet teknik oda yer almaktadır.

Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi açılışına; Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Müftüsü Halil Bektaş, Kamu Kurum Kuruluş İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Üniversite Dekanları ve Müdürleri, Akademik ve İdari Personeli ile davetliler katıldı.

Yapılan konuşmalarda, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu; “Üniversitemizin ihtiyacı olan bir Öğrenci Yaşam Merkezi hizmete açılmış bulunmaktadır. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı her türlü tesis tamamlanıyor. Bunlardan önemli bir kısmının da bugün açılışını yapmış bulunmaktayız. Sosyal tesis ve camide orijinal bir yapı olarak hizmete girmiştir. Gençlerimizin ihtiyacı olan tesisler hizmete sunulduğunda onlarda ileride güzel işlere imza atacaklardır. Karabük’ümüze, üniversitemize ve öğrencilerimize Sosyal Yaşam Merkezi’mizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat; “Üniversitemize büyük bir kazanç olan Sosyal Tesis’imizi bugün açmış bulunmaktayız. Üniversitenin genelinde olduğu gibi bu sosyal tesislerin yapımında da Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın emeğine saygı duyuyorum. Bu emeği unutmamak gerekir. Çok büyük emeklerle bu güzellikler ortaya çıktı. Bana da yeni görevimde bu açılışı yapmak düştü. Akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimiz adına verimli bir tesis olacaktır. Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi’mizin herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever: “Üniversitenin Öğrenci Yaşam Merkezi’ni gezdik, gördük çok güzel olmuş. 2000 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği bir tesis, önemli bir yer. Bunun yanı sıra iş yerlerinin de olduğunu gördük. Öğrencilerinin imkânlarını işletilmesi, öğrencilerin güzel bir Üniversitede öğrenim görmeleri, sosyal tesislerden faydalanmaları çok önemlidir. Bu tesisin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.