KBÜ’de Afet ve Acil Durum Yönetimi Farkındalık Eğitimi

KBÜ’de Afet ve Acil Durum Yönetimi Farkındalık Eğitimi

Yayın: 27.04.2024 12:59
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesinde AFAD Karabük İl Müdürü Gazanfer Erbay tarafından “Afet ve Acil Durum Yönetimi Farkındalık Eğitimi” gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesinde Stratejik İlişkiler ve İmaj Geliştirme (SİMGE) Kulübü tarafından düzenlenen eğitim programında AFAD Karabük İl Müdürü Gazanfer Erbay tarafından bilgilendirme yapıldı. Afet bilinci oluşturmayı amaçlayan eğitimde, afetlerin doğası, afete hazırlık önlemleri ve acil durum planları gibi konular ele alındı.

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda düzenlenen eğitimde, afet ve acil durumun tanımı yapılarak karşılaşılabilecek riskler ve bu risklerden kaçınabilecekler yollar hakkında temel bilgiler verildi.

AFAD Karabük İl Müdürü Gazanfer Erbay, başta depremler olmak üzere Türkiye’de doğa kaynaklı tehlikelerin zarar verdiğini ve afet haline dönüştüğünü belirterek, “En son geçen sene 6 Şubat depremlerini yaşadık. Birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Burada da bugün Stratejik İlişkiler ve İmaj Geliştirme (SİMGE) Kulübü öğrencilerimize afetle ilgili bilgiler vereceğiz” dedi.

Doğa kaynaklı tehlike veya insan kaynaklı hiçbir tehlikenin, zarar vermeden afet haline dönüşmediğini söyleyen Erbay, “Bu tehlikelerin afet haline dönüşmesi için mutlaka zarar vermesi lazım. Bizler bilinçli bireyler olarak bu tehlikenin vereceği zararı önlemeye çalışacağız veya bu zarardan kendimizi en az kayıpla hasarla kendimizi korumaya çalışacağız. Afete karşı bilinçli bireyler olacağız. Bizim de amacımız bu yönde. ‘Bu tehlikelere karşı kendimizi nasıl koruyabiliriz? Nasıl önlemler alabiliriz? Nasıl bilinçli bireyler olabileceğiz?’ Bugün bunları anlatacağız. Yani amacımız, bu tehlikeler artık zarar vermesin, Türkiye’de afet haline dönüşmesin” diye konuştu.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.