KBÜ’de Beden Eğitimi Konuşuldu

KBÜ’de Beden Eğitimi Konuşuldu

Yayın: 14.05.2024 11:13
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından “Beden Eğitimi Öğretmeni Belgeseli ve Beden Eğitimi Dersinin Dünü Bugünü Yarını” adlı panel düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Beden Eğitimi Öğretmeni Belgeseli ve Beden Eğitimi Dersinin Dünü Bugünü Yarını” adlı panele, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Numan Bahadır Kayışoğlu, Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Cenk Temel, Beden Eğitimi Öğretmeni Dr. Mehmet Çetin, akademisyenler, öğrenciler ile sporseverler katıldı. Kayışoğlu, panel sonrasında yaptığı röportajda, Beden Eğitimi Öğretmeni Belgeseli ve Beden Eğitimi Dersinin Dünü Bugünü Yarını panelinde, beden eğitimi dersinin geçirdiği değişim ve gelecekte beden eğitimi dersinde beklenilenler üzerinde konuşulduğunu belirterek, ” ‘Gelecek için bir beden eğitimi öğretmeninde bulunması gereken hangi özellikler olmalı?’ Bunları konuştuk, panelistlerimiz doyurucu bilgiler verdiler. ‘Beden eğitimi dersinin bugünü’, ‘Gelecekte nelere ihtiyaç duyuluyor’, ‘Beden Eğitimi dersini daha iyi yerlere nasıl taşırız?’ konularına dair panelistler tarafından analizlerde bulunuldu. Başta Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencilerimiz olmak üzere tabii formasyon alan Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği öğrencilerimiz de buradaydı. Ayrıca dışarıdan beden eğitimi öğretmenlerimiz de katılım sağladılar. Çok faydalı verimli, güzel bir panel gerçekleştirdik onlara teşekkür ederiz, bize katkı sağladılar” şeklinde konuştu.Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Cenk Temel, “Yaklaşık 11 yıl beden eğitimi öğretmenliği yaptım. 12-13 yıldan beri üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum. Toplamda 25 yıllık alan deneyimim var. Bu süreç içerisinde ‘Beden Eğitimi Öğretmeni’ adı altında bir belgesel çektim, yönettim. O belgeselle alakalı bugün burada çok güzel bir sunum yapmayı planlıyoruz. Belgeselde beden eğitim öğretmenliğinin değişen özelliklerini, uygulamalarını anlatmaya çalıştık. 1980 öncesinden günümüze kadar beden eğitimi öğretmenliğinde nasıl bir değişim, nasıl bir dönüşüm gerçekleşti? Bugün öğrenci arkadaşlarımıza, akademisyen arkadaşlarla ve gelen dinleyicilerle bu konuyu enine boyuna tartışmayı planlıyoruz” dedi.

Panelde hazırlanan belgeselin izlenmesinin ardından Prof. Dr. Kayışoğlu moderatörlüğünde, panelist Doç. Dr. Temel ve Beden Eğitimi Öğretmeni Dr. Çetin katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”