Bölgenin Sesi Gazetesi
 

KBÜ’de Kayıt Heyecanı Başladı

Yayın: 04.08.2015 10:08
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi 2015-2016 eğitim öğretim dönemi kayıt heyecanı sürüyor. Üniversitemize 2015 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-devlet üzerinden ve 3-7 Ağustos tarihleri arasında da Üniversiteden kayıtlarını yaptırmaya başladılar.

Kayıt hakkı kazanan 9860 öğrenci 6384’ü bugün itibarı ile e-devlet üzerinden kayıtlarını yaptırmıştır. Kayıtları tamamlanan öğrenciler http://oidb.karabuk.edu.tr/Online_Kayit_2015/default.aspx linkinden kontrol edebilmektedirler.

Kayıt için sağlık raporu istenen programlara kayıt yaptıracak öğrenciler ve kaydını e-devlet üzerinden gerçekleştiremeyen öğrenciler için ise Demir Çelik Yerleşkesi M. Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda 3–7 Ağustos 2015 tarihleri arasında kayıt merkezi oluşturularak kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ortaöğretim kurumlarından henüz mezun olmamış ve 2015-ÖSYS sonucu üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt hakkı kazandıkları programa 6 Ekim 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.

Kayıt yaptıracak öğrenciler; Kayıt duyurusu, kayıt yerleri ve ikinci öğretim harç miktarları ile kayıt için gerekli tüm diğer bilgilere http://www.karabuk.edu.tr/icerik/duyuru.php?p=518 ‘2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yeni Kayıt Duyurusu’ linkinden ulaşabileceklerdir.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Güneş ve Genel Sekreterimiz Av. Yaşar Alpay e-devlet şifresinin alındığı PTT’de, kayıt işlemlerinin yapıldığı M. Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda ve online kayıt yapıldığı bilgisayar laboratuvarında incelemelerde bulunarak, öğrenci ve aileleri ile sohbet ettiler. Ayrıca Karabük İl Emniyet Müdürlüğü stanttını da ziyaret ettiler.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda kurduğu stantta, görevli polis memurları tarafından öğrencilere kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda bilgiler verirken, ailelere de bu konularda uyarılarda bulunuyorlar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Refik Polat; “Karabük Üniversitesi Ailesi’nin ferdi olan öğrenci ve değerli ailelerini tebrik ediyor, kayıt yaptırmak için gelen öğrenci ve ailelerine Üniversitemize ve üniversite kenti Karabük’e hoş geldiniz diyorum. Bilindiği üzere kayıtlar 28 Temmuz tarihi itibariyle e-devlet üzerinden başladı, bazı özel durumda olanlar ise 3-7 Ağustos tarihleri arasında Üniversitemize gelmek suretiyle kayıtlarını yaptırabilmektedirler. İki şekilde de öğrencilerimizin kayıtlarını sorunsuz bir şekilde belirlenen tarih aralığında yaptırabilmeleri için yönetim olarak gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Tabi ki öğrencilerimizde üniversitemizin web sayfasından yayınlanan 2015-2016

Eğitim Öğretim Yılı Yeni Kayıt Duyurusunu dikkatlice okumaları ve verilen bilgiler ışığında işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bugün itibarı ile öğrencilerimizin % 65’i kayıtlarını tamamladılar. Her zaman olduğu gibi Karabük Üniversitesi’nin en büyük destekçisi Karabük Halkının gerekli desteği sağlayacağına ve gereken misafirperverliği göstereceklerine olan inancım tamdır. İnanıyorum ki misafirlerimizi el birliği ile Karabük’ten memnun olarak uğurlayacağız. 2015-2016 akademik yılımızın şimdiden Üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Diğer yandan Karabük Üniversitesinde öğrenci kayıtlarının 7 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceği bildirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)