KBÜ’de Kayıt Heyecanı Başladı

KBÜ’de Kayıt Heyecanı Başladı

Yayın: 04.08.2015 10:08
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi 2015-2016 eğitim öğretim dönemi kayıt heyecanı sürüyor. Üniversitemize 2015 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-devlet üzerinden ve 3-7 Ağustos tarihleri arasında da Üniversiteden kayıtlarını yaptırmaya başladılar.

Kayıt hakkı kazanan 9860 öğrenci 6384’ü bugün itibarı ile e-devlet üzerinden kayıtlarını yaptırmıştır. Kayıtları tamamlanan öğrenciler http://oidb.karabuk.edu.tr/Online_Kayit_2015/default.aspx linkinden kontrol edebilmektedirler.

Kayıt için sağlık raporu istenen programlara kayıt yaptıracak öğrenciler ve kaydını e-devlet üzerinden gerçekleştiremeyen öğrenciler için ise Demir Çelik Yerleşkesi M. Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda 3–7 Ağustos 2015 tarihleri arasında kayıt merkezi oluşturularak kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ortaöğretim kurumlarından henüz mezun olmamış ve 2015-ÖSYS sonucu üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt hakkı kazandıkları programa 6 Ekim 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.

Kayıt yaptıracak öğrenciler; Kayıt duyurusu, kayıt yerleri ve ikinci öğretim harç miktarları ile kayıt için gerekli tüm diğer bilgilere http://www.karabuk.edu.tr/icerik/duyuru.php?p=518 ‘2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yeni Kayıt Duyurusu’ linkinden ulaşabileceklerdir.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Güneş ve Genel Sekreterimiz Av. Yaşar Alpay e-devlet şifresinin alındığı PTT’de, kayıt işlemlerinin yapıldığı M. Gökşen Yücel Kapalı Spor Salonu’nda ve online kayıt yapıldığı bilgisayar laboratuvarında incelemelerde bulunarak, öğrenci ve aileleri ile sohbet ettiler. Ayrıca Karabük İl Emniyet Müdürlüğü stanttını da ziyaret ettiler.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda kurduğu stantta, görevli polis memurları tarafından öğrencilere kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda bilgiler verirken, ailelere de bu konularda uyarılarda bulunuyorlar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Refik Polat; “Karabük Üniversitesi Ailesi’nin ferdi olan öğrenci ve değerli ailelerini tebrik ediyor, kayıt yaptırmak için gelen öğrenci ve ailelerine Üniversitemize ve üniversite kenti Karabük’e hoş geldiniz diyorum. Bilindiği üzere kayıtlar 28 Temmuz tarihi itibariyle e-devlet üzerinden başladı, bazı özel durumda olanlar ise 3-7 Ağustos tarihleri arasında Üniversitemize gelmek suretiyle kayıtlarını yaptırabilmektedirler. İki şekilde de öğrencilerimizin kayıtlarını sorunsuz bir şekilde belirlenen tarih aralığında yaptırabilmeleri için yönetim olarak gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Tabi ki öğrencilerimizde üniversitemizin web sayfasından yayınlanan 2015-2016

Eğitim Öğretim Yılı Yeni Kayıt Duyurusunu dikkatlice okumaları ve verilen bilgiler ışığında işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bugün itibarı ile öğrencilerimizin % 65’i kayıtlarını tamamladılar. Her zaman olduğu gibi Karabük Üniversitesi’nin en büyük destekçisi Karabük Halkının gerekli desteği sağlayacağına ve gereken misafirperverliği göstereceklerine olan inancım tamdır. İnanıyorum ki misafirlerimizi el birliği ile Karabük’ten memnun olarak uğurlayacağız. 2015-2016 akademik yılımızın şimdiden Üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Diğer yandan Karabük Üniversitesinde öğrenci kayıtlarının 7 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceği bildirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu