KBÜ’de “Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı

KBÜ’de “Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı

Yayın: 10.05.2024 10:12
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından “Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısı” düzenledi.

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleşen Merkezi Projeler Bilgilendirme Toplantısına, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, akademik ve idari personel katıldı.

Düzenlenen bilgilendirme toplantısında Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Eftal Şehirli ve Dr. Öğr. Üyesi Ömer Dulkadir sunumlarında Yenilikçi İttifaklar, Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri (CoVEs), Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme başlıklı konular üzerinde durdu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, “Üniversitemizin hedefleri var biliyorsunuz sık sık dile getiriyoruz. Rektörümüzde zaman zaman bunu hep ifade ediyor. Niteliği arttırmak, akademik parametrelerle öne çıkmak, ismimizi duyurmak. Mesela araştırma grupları kuruyoruz, aynı alanda çalışan insanları bir araya getiriyoruz. Amacımız daha çok çıktı üretmek, daha çok parametrelerinizi yükseltmek, verimi attırmak. Bu da projelerle oluyor. Proje tabanlı çalıştığımız zaman ortaya kayda değer bir şeyler çıkıyor. Şevki kırmayacağız, şefaatle dinleyeceğiz” diyerek, proje çalışmalarından vazgeçmemenin temel kuralları olduğunu belirtti.

BAP Koordinatör Yardımcısı Şehirli toplantı öncesinde yaptığı röportajda, akademisyenlere ve idari personele bir sunum gerçekleştireceklerini belirterek, “Ömer hocayla beraber katılmış olduğumuz, Ulusal Ajans tarafından yapılan Merkezi Projeler başlığı altında, üç ayrı proje türü hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştireceğiz. Sunumların başlıkları Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri, Yenilikçi İttifaklar ve Mesleki Eğitim Alanında Kapasite Geliştirme şeklinde. Bu sunumumuzla beraber üniversitemizin özellikle akademik personeli için uluslararası iş birliğini artırmak, öğretim üyelerimize bu konuda teşvik etmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”