Kılıçdaroğlu, Cumartesi Günü STK’larla Buluşacak

Kılıçdaroğlu, Cumartesi Günü STK’larla Buluşacak

Yayın: 03.03.2016 10:29
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğılu 5 Mart Cumartesi günü Türkiye genelinde ki Sivil Toplum Örgüt temsilcileriyle bir araya gelecek.

Ankara ATO Congresium’da saat:11.00’de gerçekleşecek toplantı ile ilgili CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu imzası ile yapılan açıklamada,”Cumhuriyet Halk Partisi olarak parlamenter demokrasimizin tüm sorunlarından arındırılarak güçlendirilmesi, özgürlükçü demokrasinin kalıcı olarak tesisi açısından, sivil toplum örgütlerinin ve inisiyatiflerinin önemine, gücüne inanıyoruz.
Hangi görüşten olursa olsun tüm sivil toplum örgütleri ve inisiyatifleriyle karşılıklı güvene dayalı, temel demokrasi ilkelerinden vazgeçmeksizin ilişkide olmayı, düşüncelerimizi özgürce tartışmayı önyargıların karşılıklı olarak kırılması ve eksikliklerimizin giderilmesi açısından önemli görüyoruz.
Sivil toplum örgütlerimizin ve bu örgütlülüğün öncüleri olan işçi / işveren sendikalarının, meslek odalarının, vakıf ve derneklerimizi, ülkemizin güncel sorunlarının giderilmesine dönük görüşlerini yakından takip ediyoruz. Mutluluk vericidir ki sivil toplum örgütlerimizin neredeyse tümü saydam ve hesap verebilir bir hukuk devlet özlemi taşıyor; yargının her türlü siyaset ve güç odağının kontrolünden kurtarılarak kalıcı bir yargı bağımsızlığının sağlanması, ülkemizin darbe hukukundan tamamıyla arındırılmış yeni bir hukuksal mevzuata kavuşması, temel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engellerin kaldırılması kararlılığını dile getiriyor.
Bu bağlamda demokrasinin vazgeçilmez kurumları olarak kabul ettiğimiz sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcileriyle, CHP’nin ülkemizin temel sorunlarının çözümüne ilişkin değerlendirmelerini içeren bir buluşma gerçekleştirme arzusundayız.
5 Mart 2016 tarihinde ATO Congresium’da Saat: 11.00’de özgürlükçü demokrasiyi birlikte tesis etme çağrımızı içeren bu buluşmada, sivil toplumumuzun siz değerli temsilcilerini aramızda görmek bizi gururlandıracaktır. Katılımlarınızı bekler, sevgi ve saygılarımı sunarım”ifadelerine yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bartın’da kaldırıma çarpan motosikletin sürücüsü öldü

Anadolu Ajansı
Yayın: 12.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

BARTIN (AA) – Bartın'da kaldırıma çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.

Bartın-Karabük kara yolu Çaydüzü Mahallesi mevkisinde Ömer Ö'nün (24) kullandığı 33 EDD 07 plakalı motosiklet, kaldırıma çarparak yaklaşık 150 metre sürüklendi.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık personelinin yaptığı incelemede, Ömer Ö'nün hayatını kaybettiği belirlendi.

Öte yandan kaza anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.