Kızılay gönüllüleri, huzurevinde kalan kadınların Anneler Günü’nü kutladı

Kızılay gönüllüleri, huzurevinde kalan kadınların Anneler Günü’nü kutladı

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.05.2024 12:00
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Türk Kızılay Bolu Şubesi gönüllüleri, Anneler Günü dolayısıyla huzurevinde kalan kadınlarla vakit geçirdi.

İzzet Baysal Huzurevi'ni ziyaret eden gönüllüler, hazırladıkları çiçek buketlerini dağıttı. Düzenledikleri bilgi yarışmasıyla yaşlıların güzel vakit geçirmesini sağlayan gönüllüler, günün anısına pasta kesti.

Papatya çiçekleri ektikleri bardakların üzerlerine isim yazan Kızılay gönüllüleri ile huzurevindeki anneler arasında duygusal anlar yaşandı.

Kızılay Şube Başkanı Muhsin Kınacı, yaptığı açıklamada, “Hayatımızdaki en değerli hazine olan annelerimiz, birçok zorluğa göğüs gererek, fedakarlıklarıyla yaşamımıza anlam katıyor. Biz de Anneler Günü'nde huzurevimizde kalan değerli büyüklerimizi ziyaret ederek, onlara sevgi ve minnetimizi ifade etmek istedik. Sabrın, fedakarlığın, merhametin, özverinin timsali annelerimize sadece bir gün değil, her zaman sevgi ve saygımızı göstermeliyiz. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin günü kutlu olsun.” ifadesini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.