Konya Makine Teknolojileri Fuarları 8-11 Mayıs’ta düzenlenecek

Konya Makine Teknolojileri Fuarları 8-11 Mayıs’ta düzenlenecek

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.03.2024 08:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından bu yıl 17. kez düzenlenecek Konya Makine Teknolojileri Fuarları 8-11 Mayıs'ta Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Konya Makine Teknolojileri Fuarları, şehrin makine sektöründeki önemli konumunu destekliyor ve sektör profesyonellerini bir araya getirerek inovasyon, ticaret ve işbirliği imkanı sunuyor.

Fuarların, bu yılki geniş katılımcı profili ve uluslararası alandaki etkili tanıtım çalışmaları sayesinde Konya'nın makine üretimindeki gücünü ve küresel arenadaki etkisini daha da artırması bekleniyor.

“Konya Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri”, “Malzemeler ve El Aletleri Fuarı (KONMAK)”; “Konya Elektrik, Elektronik, Elektromekanik, Enerji Üretimi ve Otomasyon Fuarı (KONELEX)”; “Konya İstifleme, Depolama, Taşıma, Vinç ve Lojistik Fuarı (İSKON)” ile “Sac, Boru, Profil, İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı (KONYA SAC)” olmak üzere 4 farklı fuar eş zamanlı olarak tek çatı altında düzenlenecek.

Dört gün sürecek fuarlarda metal işleme makineleri, kaynak, delme, kesme teknolojileri, el aletleri, sac, lazer, boru, profil işleme teknolojileri ve yan sanayileri, elektrik, elektronik, elektromekanik, enerji üretimi, otomasyon, istifleme, depolama, taşıma, vinç ve lojistik sektörlerinin liderleri bir araya gelerek sektördeki son gelişmeleri ve yenilikleri sergileyecek.

Geniş katılımcı profiliyle sektör liderlerini ağırlayacak fuarlarda aynı zamanda Tüyap'ın Rusya, Makedonya, Gürcistan ve İran ofislerinin aracılığıyla alım heyeti organizasyonu yapılacak. Ayrıca yurt dışında yapılan etkili tanıtım çalışmaları sayesinde fuarlara İngiltere, İtalya, Almanya, Cezayir, Ürdün, Fas, Mısır ve Avusturya başta olmak üzere toplam 33 ülkeden ziyaretçi bekleniyor.

Türkiye'nin makine üretimindeki gücünü temsil eden önemli bir cazibe merkezi konumunda yer alan Konya, makine ihracatında yüzde 25,5'lik bir payla öne çıkarak, sektörde önemli bir rol oynuyor. Bu altyapısıyla Konya'nın makine sektöründeki konumu, sadece ülke içinde değil aynı zamanda uluslararası alanda da dikkati çekiyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”