KÖYDES’ten Karabük’e 77 Milyon TL Ödenek Ayrıldı

KÖYDES’ten Karabük’e 77 Milyon TL Ödenek Ayrıldı

Yayın: 05.06.2024 14:11
Paylaş:
A+ A-

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında 2024 yılında Karabük’e 77.241.027 TL ödenek ayrıldı.

İçişleri Bakanlığı (Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü), Maliye Bakanlığı ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) (günümüzde Kalkınma Bakanlığı) koordinasyonuyla 2005 yılında başlatılan KÖYDES Projesi, bugüne kadar Karabük’e toplamda 412.609.425 TL ödenek sağlamıştır.

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’den Açıklama
KÖYDES ödenekleri hakkında açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, projenin Cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal altyapı destekleme projesi olduğunu belirtti. Sözen, KÖYDES sayesinde Karabük’e birçok hizmet kazandırıldığını ve 2024 yılında da tahsis edilen 77.241.027 TL ödenekle hizmetlerin devam edeceğini vurguladı.

İlçelere Göre Ödenek Dağılımı
2024 yılı KÖYDES programı kapsamında Karabük ve ilçelerindeki köylerin alt ve üst yapı projelerinde kullanılmak üzere ayrılan ödeneklerin dağılımı şöyle:

Merkez İlçe: 13.917.121 TL
Eflani İlçesi: 14.463.241 TL
Eskipazar İlçesi: 11.104.895 TL
Ovacık İlçesi: 9.556.793 TL
Safranbolu İlçesi: 17.777.515 TL
Yenice İlçesi: 10.421.462 TL
2023 Yılında Başarıyla Tamamlanan Projeler
Başkan Sözen, 2023 yılında köylerde altyapı, yol, içme suyu, tarımsal sulama ve kanalizasyon projelerini başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. 2024 yılında da köylerde yaşayan vatandaşların daha iyi yaşam koşullarına sahip olmaları için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Sözen, “KÖYDES projesi ile köylerde yaşayan vatandaşlarımızın daha müreffeh bir hayat sürebilmeleri için çalışacağız,” dedi.

KÖYDES Projesi’nin Karabük ve ilçelerindeki köylerin kalkınmasına önemli katkılar sunduğu, tahsis edilen yeni ödeneklerle de bu katkıların artarak devam edeceği ifade edildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”