Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, kurban satışları için Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısındaki belediye mezbaha alanında bir kurban satış noktası kurulacak. Belediye, her yıl olduğu gibi bu yıl da kesimleri bayramın birinci günü, dini kurallara uygun ve hijyenik bir şekilde vatandaşlara ücretsiz olarak sunacak.
Ücretsiz Servis Hizmeti
Vatandaşların kurbanlarını rahatça alabilmeleri ve mezbaha alanına kolayca ulaşabilmeleri için belediye tarafından ücretsiz servis hizmeti sağlanacak. Servis saatleri şu şekildedir:
- Balık Pazarı (Kalkış): 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00
- Mezbaha (Kalkış): 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.15
Yer Tahsisi Ücretsiz
Bu yıl farklı olarak, Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın inisiyatifleri ile kurbanlık satışı yapacak olan vatandaşlardan yer tahsis ücreti alınmayacak. Vatandaşlar, hayvanlarını getirdiklerinde ücretsiz olarak kurban satış alanına kabul edilecekler.
Başvuru ve Kura Çekimi
Kurban satışı yapacak vatandaşların, 7 Haziran 2024 Cuma günü saat 12:00’ye kadar kurban satış alanındaki birime ya da merkez belediye binasının 2. kattaki Halkla İlişkiler birimine müracaat etmeleri gerekmektedir. Aynı gün, belediye binasının 2. kattaki toplantı salonunda saat 15:00’de yer tahsisi için kura çekimi yapılacaktır.
Denetimler ve Cezai İşlemler
Belediye tarafından belirlenen hayvan pazarı dışında satış yapılması kesinlikle yasaklanmıştır. Yasağa uymayanlara Zabıta Müdürlüğü ekiplerince cezai işlem uygulanacaktır. Kurbanlık satış alanında denetimler Veteriner Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir. İstek ve şikayetler için 444 21 78 numaralı Belediye Çağrı Merkezi hizmet vermektedir.