LG, 7 yıl üst üste AHRI Performans Ödülü’nün sahibi oldu

LG, 7 yıl üst üste AHRI Performans Ödülü’nün sahibi oldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 28.03.2024 08:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – LG Electronics (LG), 7 kez üst üste İklimlendirme, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü (AHRI) Performans Ödülü'nü aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LG, üst üste yedinci kez AHRI Performans Ödülü'nü kazandı. Ödül, LG'nin performans, verimlilik ve güvenilirlik standardını belirlemeye devam eden ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) çözümlerini vurguluyor.

AHRI, 1953'te kurulan ve HVAC, soğutma ve su ısıtma çözümleri üreticileri için saygın bir uluslararası ticaret birliği olarak tanınıyor. AHRI'nin mevcut üyeleri arasında dünyanın her yerinden ülke ve bölgeleri temsil eden 350'den fazla şirket bulunuyor.

Hangi şirketlerin AHRI Performans Ödülü'nü alacağını belirlemek için gereken ürün değerlendirmeleri Intertek tarafından gerçekleştiriliyor.

Üst üste üçüncü yılda (2021'den 2023'e kadar), 6 ürün kategorisinde toplam 62 LG HVAC çözümü, AHRI'nin titiz değerlendirme sürecini başarıyla geçti.

Değerlendirilen LG ürünleri, “Enerji Geri Kazanım Vantilatörü (ERV)”, “Değişken Soğutucu Akışkan Akışı (VRF)”, “Üniter Küçük Isı Pompası (USHP)”, “Su Soğutmalı Chiller (WCCL)”, “Hava Soğutmalı Chiller (ACCL)” ve “Klima Santrali Birim (AHU)” şeklindeki HVAC kategorilerini temsil ediyor.

En son AHRI Performans Ödülü için değerlendirilen LG çözümlerinden biri olan Multi V büyük kapasiteli dış ünite, güçlü, enerji açısından verimli bir performans sunmak için şirketin Inverter Kompresörü'nden yararlanıyor.

Kışların son derece sert geçebildiği kuzey yarım küre ülkelerindeki tüketiciler arasında özellikle popüler olan LG'nin birinci sınıf VRF sistemi, eksi 30 santigrat derece gibi düşük sıcaklıklarda bile güvenilir ve etkili iç mekan ısıtması sağlıyor.

Karışık uyumlu bataryalar ve duvara monte ısı pompalarını içeren USHP kategorisinde değerlendirilen Multi V S, düşük işletme maliyetleri ve yüksek verimlilik sunan kompakt ama güçlü bir VRF çözümü olarak işaret ediliyor.

Küçük ofislere ve sınırlı balkon alanına sahip dairelere çok uygun olan Multi V S, çevre dostu soğutucu akışkan kullanıyor.

Ödülü ilk kez alan LG'nin Klima Santrali (AHU), iç mekan ısıtma ve soğutmasını, havalandırma ve nemlendirmesini kontrol ederek ferah ve konforlu bir iç ortam sağlıyor.

LG'nin çekirdek teknolojisi, HVAC çözümlerinin kompresörler ve motorlar gibi bağımsız olarak geliştirilip üretilen temel bileşenleriyle şirketin HVAC ürünlerini farklı kılıyor.

Ayrıca LG, ısı eşanjörleri, invertörler ve ısı pompaları gibi ileri teknolojilere odaklanan araştırma ve geliştirme yatırımlarına yönelik proaktif bir yaklaşım sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirketi İklimlendirme Çözümleri İş Birimi Başkanı James Lee, şunları kaydetti:

“AHRI Performans Ödülü'nü yedi yıl üst üste kazanmak önemli bir kilometre taşı ve LG'nin HVAC çözümlerinin kalitesinin ve güvenilirliğinin bir kanıtıdır. Müşterilerin güvenebileceği verimli, çevreye duyarlı çözümler sunarak küresel HVAC pazarındaki varlığımızı her yıl genişletmeye devam edeceğiz.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsung Avrupa’daki ilk ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı

Anadolu Ajansı
Yayın: 18.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Samsung, Avrupa'daki ilk A enerji sınıfı ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni RB6000D alttan donduruculu buzdolabı, AI Inverter kompresörü, AI enerji modu ve geliştirilmiş kapasitesiyle enerji verimliliği deneyimi sağlıyor.

Ürün, Wi-Fi özellikleri ve SmartThings AI Energy sayesinde, markanın benzer modellerine göre daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Müşteri Deneyimi Ekibi Başkanı Moohyung Lee, enerji verimliliğinin günümüz tüketicileri için her zamankinden daha önemli olduğunu belirterek, “Kapsamlı ve titiz Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde, dünyanın her yerinden tüketicilerin beğendiği Samsung kalitesi ve özelliklerine ek olarak, benzer Samsung buzdolabı modellerine göre daha yüksek enerji tasarrufu olanağını sunmayı da başardık. Kullanıcıların günlük yaşamlarında Samsung'un yeni buzdolabının bu olumlu özelliklerinden faydalanacağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

Buzdolabı, markanın ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelleri arasında AB enerji standartlarına göre A enerji derecesi alan ilk model olma özelliğine sahip.

Şirket, bu modelde geleneksel modele kıyasla enerji tüketimini yüzde 55.9 oranında azaltmak amacıyla yeni çözümler geliştirdi.

– “Daha az enerji kullanılması sağlanıyor”

Yeni yüksek verimli AI Inverter Kompresör, dönen parçaların yarıçapının artırılması için yeniden tasarlandı. Bu sayede kompresörün ataletinin geleneksel kompresörden 4.1 kat daha yüksek olması ve kompresörün gücü daha uzun süre tutabilmesi sağlandı. Böylece buzdolabında ani sıcaklık değişimleri önlenirken, daha az enerji kullanılması sağlanıyor.

Kompresör ayrıca yeni kontrol teknolojisi sayesinde geleneksel modele göre 5 kata kadar daha sessiz çalışarak gürültü seviyesinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yeni AI Inverter Kompresör, Digital Inverter Kompresör'ün geliştirilmiş mekanik yapısı sayesinde mevcut Samsung Inverter kompresörlerinden daha verimli çalışarak sabit sıcaklığı korurken daha az enerji kullanıyor.

Bunların yanında ürün, SmartThings AI Energy'nin enerji kullanımını yüzde 15'e kadar azaltabilen enerji tasarrufu modunu destekliyor. SmartThings AI Enerji Modu kullanıcıların günlük, haftalık ve aylık güç tüketimini kolayca denetleyebilmeleri sağlamanın yanında aynı zamanda aylık elektrik faturalarını da tahmin edebiliyor.

Kullanım belirlenen tahmini aşarsa, AI Enerji Modu proaktif olarak devreye girerek enerji tasarrufu da sağlayabiliyor. Ayrıca, kullanıma ve ortama bağlı olarak kompresör hızını ve buz çözme döngüsü sıklığını optimize ediyor. Böylece gıdaların daha uzun süreler daha taze kalmasını sağlıyor.

Şirket, geniş bir buzdolabının sunduğu kapasite avantajlarını daha da artırmak için buzdolaplarında geleneksel olarak kullandığı SpaceMax teknolojisini bu yeni modele uyguladı. Buzdolabının iç ısısı tutarlı bir biçimde korunurken, depolama hacmi ince duvarlar ve verimli yalıtım sayesinde artırıldı.

Performans ve depolama kapasitesinin yanında buzdolabı, modern evlere yakışan bir tasarıma sahip. Tamamen düz kapısı ve gömülü kulp yapısı sayesinde uyum vadediyor. Gentle Lighting özelliğiyse hem iç parlaklığını kontrol altında tutuyor hem de dış yüzeyde parlamaları önlüyor.