Maxion Jantaş ve Maxion İnci’ye “Altın İhracat Ödülü”

Maxion Jantaş ve Maxion İnci’ye “Altın İhracat Ödülü”

Anadolu Ajansı
Yayın: 01.06.2024 00:22
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Maxion İnci Jant Grubu, 2023 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde “Altın İhracatçı Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk otomotiv endüstrisinin şirketlerinden Maxion İnci Jant Grubu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen törende, iki şirketiyle ödül almaya hak kazandı. Grubun bünyesindeki Maxion Jantaş ve Maxion İnci şirketleri, 2023'te gösterdiği 342 milyon dolarlık üstün ihracat performansıyla Altın İhracatçı Ödülü'nü aldı.

Maxion İnci ve Maxion Jantaş ile yıllık yaklaşık 13 milyon jant üretim kapasitesine sahip grup, Avrupa'nın tek lokasyonunda, bünyesindeki toplam 5 fabrikayla binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için üretim yapan en büyük jant üreticisi konumunda yer alıyor.

Grubun 5 kıtada 60'ın üzerinde ülkeye ihraç ettiği alüminyum ve sac jant, şirketin cirosunun yüzde 70'ini oluşturuyor.

– “Jant üretiminde Ege Bölgesi'nin markalaşmasına öncülük ediyoruz”

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen, Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, gerçekleştirdikleri ihracat hacmiyle birbirinden başarılı iki şirketleriyle ödüle layık görüldükleri için gurur duyduklarını belirtti.

Zaim, “OİB tarafından verilen bu ödül, 1800 çalışana sahip grubumuzun tüm çalışanlarının çabalarının bir takdiridir. 35 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ihracatla sektörün lideri konumundayız. 1800'ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz. Jant üretiminde Ege Bölgesi'nin markalaşmasına öncülük ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”