Medikar Hastanesi Yeni Hedeflerini Açıkladı

Medikar Hastanesi Yeni Hedeflerini Açıkladı

Yayın: 01.05.2015 09:57
Paylaş:
A+ A-

Özel MEDİKAR Hastanesine yeni atanan Genel Müdür ve Başhekimi, Mesul Müdür Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, basınla tanışma toplantısı düzenleyerek ileriye dönük yeni projeleri ve açmayı hedefledikleri üniteleri anlattı.

Bugüne kadar basınla ilişkilerin kopuk olduğuna dikkat çeken Boyacıoğlu, 15 gün önce göreve geldiğini ve aslen Çorum İskilip’li olmasından dolayı coğrafik yapı ve insan anlamda bir yer olduğundan zorluk çekmeden Karabük’e alıştığını söyledi.

Hizmet kalitesini daha ileriye getirmek Karabük ve bölge halkına kaliteli verimli hizmeti sunmak için göreve geldiklerini de anlatan Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, “Hastaneyi Kuran, bugün ki aşamasına gelen tüm Yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim, böylesi bir yapı ülkemizde 5-6’yı geçmez burayı el birliği ile sahiplenmeliyiz 20 yıllık meslek hayatımda insan ve hastaya çok değer veririm. Bunu da her zaman hissettirmeye çalışırım. Şeyh Edip Ali’nin bir deyişine çok inanırım ‘İnsanı Yaşat ki Devlet yaşasın’ felsefesine inanırım. İnşallah bu öncelikle insanı ve hizmeti önceleyerek Karabük ve bölge halkına daha iyi hizmetler vermeye, hizmet kalitesini arttırmaya çalışacağız. Biz siz basın mensuplarından destekler beklerim, hatası olan bir işi yapıyoruz, bu işi asgariye indirmemiz gerekiyor. Üniversite ve devlet hastanesinin yeni yapılanması burada da MEDİKAR hastanesinin olması taşra ve merkez illere göre Karabük’ün sağlık alanı açısından iyi görüyorum. MEDİKAR para kazanıyor fakat paranın yönetimi anlamında sıkıntılar yaşanmış. Ekonomik sıkıntıları olan bir hastane değil. Böyle bir hastanenin ekonomik sıkıntıya düşmesi de üzücü olur. Yatak sayısı, barındırdığı branşlar ve verdiği hizmet çeşitleri ve işçi sayısı anlamında baktığınızda olumsuz bir kanat, moral bozucu hadiseler ciroyu bir kısım düşürmüş ama gelecek adına son derece iyi görüyorum” dedi.

Hastanede 13 hekim eksiğinin olduğunu ve süratle tamamlayacaklarını ifade eden Boyacıoğlu, “Karabük’te yapılamayan işlerin Ankara ve İstanbul’dan getirilecek yeni hekimlerle MEDİKAR’ı ileriye getirecektir. Yeni hizmetler getireceğiz. Biliyorsunuz bölgenin tek kalp damar,kardiyoloji servisine sahibiz ve bu bölümü destekleyeceğiz. Gelecek hekimlerimizin marka değerde olmasına özen göstereceğiz. Ayrıca hastanemizde kısırlık tedavisi gibi yeni hizmetleri getireceğiz. Onkoloji konusunda çalışmalarımız süratle devam ediyor. Bu hastane bir akreditasyon belgesi olan CAS lamaya çok yakın bir hastane. Bunu sağlarsak, dünya ve Türkiye sağlık pastasından Karabük ciddi bir pay alabilir. Burada yapılamayan bir dizi ameliyatlar, Obazite ve Metabolik cerrahi ile kozmateloji ve Transplenton ünitesi yok. Yapacak iş çok. Herkesin yaptığı işlerden farklı işler yapılabilir. Binan altyapısı ve kadro yapısı buna hazır” ifadesinde bulundu.

Tanışma kahvaltısında Başhekimin yanı sıra, Başhekim Yrd. Dr. Mehmet Coşkun, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü, İletişim Medya Müdürü, Destek Hizmetleri ve Hasta Hizmetleri Müdürleri de hazır bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.