Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Medikar Hastanesi Yeni Hedeflerini Açıkladı

Yayın: 01.05.2015 09:57
Paylaş:
A+ A-

Özel MEDİKAR Hastanesine yeni atanan Genel Müdür ve Başhekimi, Mesul Müdür Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, basınla tanışma toplantısı düzenleyerek ileriye dönük yeni projeleri ve açmayı hedefledikleri üniteleri anlattı.

Bugüne kadar basınla ilişkilerin kopuk olduğuna dikkat çeken Boyacıoğlu, 15 gün önce göreve geldiğini ve aslen Çorum İskilip’li olmasından dolayı coğrafik yapı ve insan anlamda bir yer olduğundan zorluk çekmeden Karabük’e alıştığını söyledi.

Hizmet kalitesini daha ileriye getirmek Karabük ve bölge halkına kaliteli verimli hizmeti sunmak için göreve geldiklerini de anlatan Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, “Hastaneyi Kuran, bugün ki aşamasına gelen tüm Yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim, böylesi bir yapı ülkemizde 5-6’yı geçmez burayı el birliği ile sahiplenmeliyiz 20 yıllık meslek hayatımda insan ve hastaya çok değer veririm. Bunu da her zaman hissettirmeye çalışırım. Şeyh Edip Ali’nin bir deyişine çok inanırım ‘İnsanı Yaşat ki Devlet yaşasın’ felsefesine inanırım. İnşallah bu öncelikle insanı ve hizmeti önceleyerek Karabük ve bölge halkına daha iyi hizmetler vermeye, hizmet kalitesini arttırmaya çalışacağız. Biz siz basın mensuplarından destekler beklerim, hatası olan bir işi yapıyoruz, bu işi asgariye indirmemiz gerekiyor. Üniversite ve devlet hastanesinin yeni yapılanması burada da MEDİKAR hastanesinin olması taşra ve merkez illere göre Karabük’ün sağlık alanı açısından iyi görüyorum. MEDİKAR para kazanıyor fakat paranın yönetimi anlamında sıkıntılar yaşanmış. Ekonomik sıkıntıları olan bir hastane değil. Böyle bir hastanenin ekonomik sıkıntıya düşmesi de üzücü olur. Yatak sayısı, barındırdığı branşlar ve verdiği hizmet çeşitleri ve işçi sayısı anlamında baktığınızda olumsuz bir kanat, moral bozucu hadiseler ciroyu bir kısım düşürmüş ama gelecek adına son derece iyi görüyorum” dedi.

Hastanede 13 hekim eksiğinin olduğunu ve süratle tamamlayacaklarını ifade eden Boyacıoğlu, “Karabük’te yapılamayan işlerin Ankara ve İstanbul’dan getirilecek yeni hekimlerle MEDİKAR’ı ileriye getirecektir. Yeni hizmetler getireceğiz. Biliyorsunuz bölgenin tek kalp damar,kardiyoloji servisine sahibiz ve bu bölümü destekleyeceğiz. Gelecek hekimlerimizin marka değerde olmasına özen göstereceğiz. Ayrıca hastanemizde kısırlık tedavisi gibi yeni hizmetleri getireceğiz. Onkoloji konusunda çalışmalarımız süratle devam ediyor. Bu hastane bir akreditasyon belgesi olan CAS lamaya çok yakın bir hastane. Bunu sağlarsak, dünya ve Türkiye sağlık pastasından Karabük ciddi bir pay alabilir. Burada yapılamayan bir dizi ameliyatlar, Obazite ve Metabolik cerrahi ile kozmateloji ve Transplenton ünitesi yok. Yapacak iş çok. Herkesin yaptığı işlerden farklı işler yapılabilir. Binan altyapısı ve kadro yapısı buna hazır” ifadesinde bulundu.

Tanışma kahvaltısında Başhekimin yanı sıra, Başhekim Yrd. Dr. Mehmet Coşkun, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü, İletişim Medya Müdürü, Destek Hizmetleri ve Hasta Hizmetleri Müdürleri de hazır bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkiye’nin birinci çeltik fabrikasının kurulduğu Tosya’da hasat başladı

Yayın: 23.09.2023 00:12
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KASTAMONU (AA) – Türkiye'nin birinci çeltik fabrikasının kurulduğu Kastamonu'nun Tosya ilçesinde eser hasat ediliyor.

Ilgaz Dağı'nın eriyen kar sularından beslenen Devrez Çayı'ndan sulanan çeltik tarlalarında üretilen pirinç, lezzeti sebebiyle tercih ediliyor.

Türkiye'nin birinci çeltik fabrikasının Atatürk'ün talimatıyla 1926 yılında kurulduğu ilçede, coğrafik işaret tescilli Sarıkılçık cinsi pirinç ön plana çıkıyor. Bölgede Osmancık, Efe ve Yatkın çeşitleri de yetiştiriliyor.

Tosya Çevlik Köyü Muhtarı Uzman Sarı, AA muhabirine, köylerinde yaklaşık 1000 dekar yerde çeltik yetiştirildiğini söyledi.

Mayıs ayının başlarında çeltik tarlalarını ekime hazırladıklarını belirten Sarı, “Gübresini ve tohumunu atıyoruz. Daha sonra hasadı bekliyoruz. Eylül ayının 15'i prestijiyle suyu kesip çeltik hasadına biçerdöverlerle başlıyoruz.” dedi.

İlçede yaklaşık 10 bin dekar alanda çeltik ekimi yapıldığını lisana getiren Sarı, şunları kaydetti:

“Hayırlı olmasını diliyoruz. Kuraklıktan korkmuştuk fakat hasadımız pek uygun, bereketli oluyor. Biçerdöverlerle biçtiğimiz çeltikleri traktörlerle harmanlarımıza getiriyoruz. Harmanlarda çadırlara serip kuruttuktan sonra çuvallayıp fabrikaya dövdürmeye iletiyoruz. “

Çeltik üreticisi İsmail Coşar da emekli olduktan sonra köye yerleştiğini ve çeltik yetiştirmeye başladığını belirterek, “Elhamdülillah, bu yılki mahsulümüz çok hoş. Daha evvelce korkmuştuk lakin yağmurumuz çok yağdı. Çok hoş bir hasat gerçekleştiriyoruz.” sözünü kullandı.