Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Medikar’ın Öncülüğünde Karabük’e Ciddi Bir Eser Bırakacağız

Yayın: 01.09.2015 10:35
Paylaş:
A+ A-

Karabük Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu basınla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek ileriye dönük yeni projeleri ve açmayı hedefledikleri üniteleri anlattı.

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdür ve Başhekimi Op. Dr Ziya Boyacıoğlu, göreve başlaması ile birlikte hastanenin hizmet kalitesini daha ileriye getirmek adına yaptığı çalışmalar sonucunda hastaneye ‘Çevre Güvenliği’, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ ile “Kalite Yönetimi’ belgesi aldığını ifade ederek hastane kurucularını, hastaları memnun etmeye çalıştıklarını söyledi.

İnsan odaklı olarak çalıştıklarını ifade eden Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Boyacıoğlu, “Hastaneler hastalar için kurulmuş yapılardır. Çalışma esnasında emaneti insan olan bir yapı var. Ürettiğimiz hizmet anlık kişiye özel hizmettir. Değişime başladığımız süre 4 aylık kısa bir süre. Kuruluşundan beri gelen hatalarla, hastanede 4 yıl içinde herkesin kendine alan oluşturduğu bir ortamda modern bir yönetim sistemi getirmek zor oluyor. Personelin bir kabullenişi var. Bu değişim esnasında değişebilen yeni yapıya ayak uydurabilenlerle devam ediyoruz. Devlet hastanesi ve geldiği hastanedeki düzeni devam ettirmeye çalışanlarla yolumuzu ayırıyoruz” dedi.

KARABÜK’Ü TANITACAK PROGRAMLAR YAPILMALI

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, insanların hala Karabük dendiğinde coğrafi olarak bilmeyenlerin olduğunu dile getirerek, ”Bu Karabük’ün ciddi bir tanıtım eksikliği olduğunu gösteriyor. Öncü insanların Karabük’ü, Safranbolu’yu tanıtacak programlar yapmalı. Oysa ki Karabük, İstanbul ve Ankara şehirlerine yakınlığı, sosyal hayat yapısı ve Üniversitesi ile yaşanılabilir bir şehir. Karabük’ü tanıtmak gerekiyor” dedi.

MEDİKAR’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE KARABÜK’E CİDDİ BİR ESER BIRAKACAĞIZ

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, bir göz doktoru ve bir de plastik cerrahi konusunda çalışmalar yaptıklarını dile getirerek bir tek cildiye uzmanında eksiklik olduğunu ifade etti.

Boyacıoğlu, “Bölgenin en iyi Kozmeteloji ve Kemoterapi bölümünü açarak bu hastanenin sağlık alanında vatandaşlara en iyi hizmeti vermesi için çalışacağız. Medikal Onkoloji için transferler yaptık, burada bir yapılanma oluşturacağız. Tabi radyoterapi ünitesi kurmak siyasi bir güç istiyor. İnşallah başaracağız. Yeni doğan ünitesindeki yatak sayısını 30’a çıkacağız. Acile çift poliklinik kurarak çocuk ve kadın hastalarımızın mağduriyetini gidermeye çalışacağız. MEDİKAR’ın öncülüğünde Karabük’e ciddi bir eser bırakacağız. Türkiye’de en büyük yatak açığı yoğun bakım servislerinde bu Karabük’te de çok belirgin. Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde de gerek yatak gerek doktor anlamında açıklar var. MEDİKAR’dan 15 kat daha büyük bir projeyle yoğun bakım hastanesi kurmayı planlıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşa kaliteli hizmet verebilecek ve hasta, hasta yakınlarına rahat bir ortam oluşturmayı düşünüyoruz” dedi.

AMAÇ MEDİKAR’I BÖLGEYE MAL ETMEK

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Boyacıoğlu, MEDİKAR Hastanesinin geçmişten gelen sıkıntılarının olduğunu, bu sorunları çözmek için devrim niteliğinde çalışmalar yapıldığını da dile getirerek, “Devrimler acı olur. Yaşın yanında kuruda yanıyor. Amaç bu hastaneyi bölgeye mal etmek. Hastaları hastaneye alıştırmak için onlara yönelik çeşitli kampanyalar düzenliyoruz. Ben gelmeden önce bu hastane personeli hastanede ücretli olarak muayene oluyordu, biz bunu kaldırdık. İnşallah verdiğimiz sözleri tutarak hastanenin daha iyi noktaya gelmesi için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

RAMAZAN AYINDAKİ PROJE DEVAM EDİYOR

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, hastanenin sektörel anlamda pahalı olmadığını başka özel taşra hastaneleriyle kıyasladığımızda fiyatların benzer olduğunu ancak MEDİKAR özelliğindeki büyük hastanelere oranla dörtte bir fiyatında olduğunu belirterek bu bölgeye biraz fazla görüldüğünü Ramazan ayındaki “Eller Hakk’a MEDİKAR Halka Açılıyor” projesinin devam ettiğini ifade etti. Başhekim Boyacıoğlu, “Hastanenin kurucu felsefesi, kurum felsefesi, artı vatan hastanesinin geri kalmış sistemi ister tıbbi ister ticari düşünün burada özel hastaneciliğin gerisinde. Burada farkınızı kullandığınız insan kaynağı ile hastayı düşünen tavırla göstereceksiniz. Sadece çalıştığı birimdeki onu işe alanı bilen insanlar kendini dokunulmaz görüyor. Buradaki amaç sürdürülebilir kaliteli bir hizmet. Devletlerin yönetiminde de bir sürü yönetici gelir kimi fetih için kimi yatmak için gelir. Benim genel prensibim bıkmam, bıktırırım, yorulmam, yorarım. İnşallah 4 ay içinde cehreyi değiştirecek projelendirmeler yaptık. Allah bizi mahcup etmesin. Kurumsallaştırmaya markalaşmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede 425 işçiyle başlamış, 26’sını sistem dışı bırakmışız. Sağlık hizmetleri personel devir çizgisinin oldukça altında. Ana gerekçe takdir edersiniz ki bir yönetici ekiple gelir değişim yapar ancak biz ekip için birilerini çıkartmış değiliz. Koyduğumuz politikalara uymayanlarla yolumuzu ayırıyoruz. Bende Allah’ın hakkı üç diye uyarırım. O zaman nush, tekdir ve kötek devreye giriyor. Bu hastane kurumsallaşmalı. Bölge hastanesi olabilecek bir hastane. Yapılanı yapmanın anlamı yok. Bu bölgede olmayanı yapacağız” dedi.

PARA KAZANMAK İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAK VEBALDİR

Özel MEDİKAR Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, MEDİKAR için yapılan pahalı hastane, yakaladıklarını ameliyat ediyorlar imajını silmek için uğraştıklarını, geçmişteki yanlış politikaların bu hale getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Yönettiğim her hastanede gerekliliği olmayan bir şeyi yapmadım, gerekliliği olmayan şeylerin yapılmamasını isterim. Geldiğimizden beri bu süreçler oldukça yavaşladı 4 aydır bu imajı değiştirmeye çalışıyoruz. Para kazanmak için bir şey yapmak vebaldir. Farkları kaldırdık. Ameliyatta yüzde 50 indirdik. Kesinlikle birinci derecede maddiyat önemli değil. Dul, gazi, şehit eşleri benim için önemli. Bu hastane onlara bakmaya mükelleftir”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)