Melen Çayı rafting tutkunlarını ağırlıyor

Melen Çayı rafting tutkunlarını ağırlıyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 12.08.2023 18:48
Paylaş:
A+ A-

DÜZCE (AA) – Düzce'nin Cumayeri ilçesindeki Melen Çayı'nda bulunan rafting tesisleri, şiddetli ve keyifli parkurlarıyla adrenalin tutkunlarına konut sahipliği yapıyor.

Dokuzdeğirmen köyü, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok vilayetten maceraseverleri ağırlıyor.

Türkiye'nin birçok bölgesinde tesirli olan sıcak havanın tersine serinliğiyle öne çıkan bölgede yaz döneminde rafting tipleri artıyor.

Turlara katılanlar, 16 kilometrelik kuvvetli ve keyifli parkurda tabiatla iç içe rafting heyecanı yaşıyor.

Rafting Vilayet Temsilcisi Birol Zirve, raftinge ağır ilgi olduğunu söyledi.

Tepe, sıcak havadan bunalanların varlıklı tabiat hoşlukları ve serin havasıyla bölgeyi tercih ettiklerini lisana getirerek, macera tutkunlarının rafting yaparak keyifli vakit geçirdiğini kaydetti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Tanrısever, şiddetli yağıştan etkilenen bölgelerde inceleme yaptı

Anadolu Ajansı
Yayın: 16.07.2024 00:30
Paylaş:
A+ A-

GÜMÜŞHANE (AA) – Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, geçen hafta şiddetli yağışın hasara yol açtığı Pirahmet köyü ile Tekke beldesinde incelemelerde bulundu.

Vatandaşlara “Geçmiş olsun.” dileklerini ileten Vali Tanrısever, hasar tespit çalışmalarını yürüten ilgili kurumların yetkililerinden bilgi aldı.

Vali Tanrısever, yaptığı açıklamada, Tekke beldesi ile Pirahmet köyünde meydana yoğun yağışların ardından oluşan sel felaketinin izlerini yerinde incelediklerini söyledi.

Selde iki otomobil ile iki eve hasar oluştuğunu belirten Tanrısever, şunları kaydetti:

“Gördüğümüz kadarıyla Karayollarımız, Devlet Su İşlerimiz ve İl Özel İdaremiz hemen selin ardından müdahale etmişler. Herhangi bir can kaybımız olmadı. Bir iki otomobilde hasar oluşmuş, iki eve de su girmiş. Onun dışında çok ciddi bir hasar olmaması sevindirici. Bundan sonra bu tür olağanüstü yağılarda vatandaşların can ve mal kaybının olmaması için alınması gereken tedbirleri yerinde gördük. Vatandaşlarımızla kurumlarımızın tamamıyla inşallah bir daha böyle olayların, afetlerin yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Vali Tanrısever'e, İl Genel Meclisi Başkanı Eşref Balki, Emniyet Müdürü Tamer Cömert, Jandarma Komutanı Albay Serhat Demiral, Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Mesut Kıraç, Karayolları 101. Şube Şefi Burak Şara, DSİ 223. Şube Müdürü Baki Yalçın ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcı Kemalettin Demirkıran eşlik etti.