Mengen’de “Koç Katım Şenliği” gerçekleştirildi

Mengen’de “Koç Katım Şenliği” gerçekleştirildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 02.06.2024 08:37
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Bolu'nun Mengen ilçesinde, “Koç Katım Şenliği” düzenlendi.

Çırdak köyünde gerçekleştirilen şenlikte, farklı renklere boyanan 4 koç, 30 koyunluk sürünün içine salındı.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, yaptığı konuşmada, bu etkinliği ilerleyen yıllarda büyütmek istediklerini belirtti.

Ar, küçükbaş hayvancılık için örnek teşkil eden bu tarz uygulamaların yaygınlaşmasının önemli olduğu vurgulandı.

Daha sonra besicilere, koç katım öncesi ve sonrası bakım yöntemleri anlatıldı.

Şenliğe, Mengen Kaymakamı Fatih Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Işık, İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, İlçe Jandarma Komutanı İbrahim Çalım, İlçe Emniyet Müdürü Yakup Çelik, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Tatlı ile vatandaşlar katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”