Merkez İlçe Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın: 03.02.2024 12:40
Paylaş:
A+ A-

Kanaat Dönemi Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞbaşkanlığında, müdürlük yöneticileri ile okul/kurum müdürlerinin katılımı ile Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Yöneticilere, büyük özveri ve başarılı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek toplantının açılışını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş, birlik ve beraberlik içerisinde istişare ile yapılan tüm çalışmaların bizlere her zaman başarı getirdiğini aynı düstur ile çalışmaların devam edileceğini ifade etti.

Okul/Kurumlarının eğitim-öğretim ve yönetim faaliyetleri ile inşaat emlak ve destek hizmetlerini değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş Milli Eğitim Bakanlığı ve Valilik tarafından belirlenen politikalar, programlar, ilgili mevzuat ve yönetmeliklerin takibinin yapılması ve zamanında uygulanması noktasında büyük bir hassasiyet gösterilmesini belirtti.

Türkiye Yüzyılı perspektifiyle Karabük genelinde  eğitim öğretim kalitesini daha da arttırmak, okulların etkili okul kapsamında yaşayan bir organizma haline dönüştürmek, öğrenen- öğreten okul konumunda öğrenci merkezli üreten kurumlar haline dönüşümlerine katkı sağlamak vizyonu ile çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini açıklayan Akbaş  toplantıda 5 Şubat tarihine kadar okulların tüm eksikliklerinin giderilmesi ve eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, okulların seçim mevzuatı çerçevesinde hazır hale getirilmesi, özellikle engelli vatandaşlarımız için zemin katta sandık kurulması ve kolaylık sağlayacak tüm tedbirlerin alınması, Mesai saatlerine dikkat edilmesi, personel izinlerinin zamanında bildirilmesi,Okul internet sitelerinin aktif kullanılması, Eğitim Kenti Karabük Projesinin uygulanması,TEKNOFEST ve SOSYALFEST takımlarının oluşturulması ve başvurularının zamanında yapılması,Öğrencilerin takibi, taşımalı eğitim (Servisler ve yemeklerin kontrolü), pansiyonlu okulların güvenliği, okul kantinleri ile iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının eksiksiz yapılması Halk Eğitimi Merkezi üzerinden okullarda açılan kursların devam takiplerinin okul yöneticileri tarafından eksiksiz ve özenli şekilde takibinin yapılması, Sosyal Sorumluluk Programı ve Hayat Boyu Öğrenme/Sertifikasyon Uygulama Yönergesinin uygulanması ,Zümre toplantılarının yapılması ve toplantıda alınan kararların ivedilikle faaliyete geçirilmesi, Akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif başarıların artırdığı gözlemlenen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının devamlılığının zamanında yerine getirilmesi için talimatlar verdi. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başkan Vergili Ovacık’ta AK Parti adayının çekilmesini istedi

Yayın: 03.03.2024 16:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz ve İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz’ın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Ben öncelikle hemen karşımızda duran ittifak ortağımıza sesleniyorum. Siz Ovacık’ta çekilin bizim adayımız seçilsin. Hiç uğraşmayın. Ovacık’ta gerçek belediyecilik zaten 22 senedir sizde. Bu saatten sonra gerçek belediyecilik diye bir şey yok. İttifakız da ısrar etmenin anlamı yok. Biraz önce adayımız bana diyor ki Ovacık’ın girişine bir yer yapalım. Ramazanlarda iftar verelim. Orda kültür merkezi var. Orada iftar vermek için 3.000 TL para isteniyor.

“OVACIK’IN SAHİBİ BÜYÜK İŞİ KÜÇÜK”

Ovacık’ın sahibi büyük işi küçük. Kimse alınmasın kendisi bizim abimiz. İl genel meclisi üyeleri Ovacık’la alakası olmayan, Ovacık’a gelip giden arkadaşlar. Ovacık’ın bir şekilde canlanması lazım. Ben 1978 Güney Köyünden gelip bu caddeden geçtim. O zaman toz topraktı, sonra parke oldu.         Bu yol karayollarının yolu. Karayollarına güçleri yetmeyince, Köy Hizmetlerine parke döşettiriyorlar. O kadar köyün hakkını yiyorlar.

OVACIK’TA SADECE SİYASETTEN İKBAL KAZANMAK VAR”

Ben bugüne kadar bütün ilçelerimizle ilgili her şeyin doğrusunu söyledim. Bir tane hapisanesi, bir tane memuru var. Her gün gelip gidiyor. Birde yol parası alıyor. Maaşta alıyor. Kapatın burayı yada lojmana çevirin ev bulamayan memurlar gidip geleceğine burada kalsın. Böyle düşünceleri hiç yok. Ovacıkta sadece siyasetten ikbal kazanmak var.

İl Genel Meclisi üyeleri ne yapıyorlar? Silah ruhsatı alıp, silah ruhsatına harç vermiyor. Ovacık’a ne yapıyorlar. Bu kadar İl Genel Meclisi üyeleri, bu kadar siyasette ağırlığı olan bir ilçe bir yolu asfaltlatamaz mı? Belediye ne yapsın burada? Ne kadar para alıyor ben biliyorum. Her şey belediyenin yapacağı iş değil.

Önce Kültür Müdürü orayı bu ramazan vatandaşa bedava yapıyorsun, yapmazsan biz size burada neler yapacağız. Zaten vatandaşın cebinde para yok. Dini duyguları yüksek olduğu için cebinde parası olmasada iftar vermeye çalışıyor. Sende kalkıp bunu paraya bağlıyorsun. Bugüne kadar bu spor kompleksinden hangi Ovacıklı faydalandı. Biz Ovacık’ta inşallah seçimi alacağız. Biz seçimi aldıktan sonra ber ramazan bu belediye binasının önüne iftar çadırı kurulacak. Buna inanın.

“EKMEKLE İNSAN TEHDİT EDİLMEZ”

Tabi sizlerinde sıkıntınızı biliyoruz. Çoçuklarınız işe sokulmuş. Seçim zamanı başlayacaklar tehdit etmeye. Hiç kimse korkmasın. Hiç bir şey yapamazlar. Ekmekle insan tehdit edilmez. Bizde hükümetin ortağıyız. Eğer bir tanenize zarar gelsin, gelin Karabük’te benim yakama yapışın. Zarar gelecek adam Karabük Belediyesi’nde iş başı yapacak. Belediye Başkan adayımızı ve İl Genel Meclisi üyelerimizi seçin bakın hizmet nasıl geliyor hep birlikte görelim” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz, İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.