MHP Adayı Durmuş Yalçın Keltepe’de İnceleme Yaptı

MHP Adayı Durmuş Yalçın Keltepe’de İnceleme Yaptı

Yayın: 28.05.2015 09:47
Paylaş:
A+ A-

MHP Karabük Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, Keltepe’de yapılacak olan Kayak Merkezinin bulunduğu bölgeye giderek, orada bir çalışmanın yapılıp yapılmadığını yerinde gördü.

Bilindiği gibi Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, yapılacak olan Keltepe Kayak Merkezine kar olduğu için çıkamadık. Kar erir erimez mühendislerimiz gelecek şeklinde açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili adayı Durmuş Yalçın, burada bir çalışma olup olmadığını görmek için Keltepe’ye çıktı. Yalçın, burada yaptığı açıklama da “Şu anda bırakın 2 metre kar olmasını bir santim kar bile yok” dedi.

MUHALETFET MİLLETVEKİLİ VERİLEN SÖZLERİ TAKİP EDER

Muhalefet milletvekillerinin neler yapabileceğini bir kez daha gösteren Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili adayı Durmuş Yalçın gazetemize yaptığı açıklamada “10 sene öncede aynı şeyi söylemişlerdi Keltepe Kayak Merkezi yapılacak diye. 15-20 gün önce Osman Kahveci bey Keltepe Kayak merkezini yapacağız, mühendislerimiz her şeyimiz hazır, orada 2 metre kar olduğu için çıkamıyoruz. Kar erir erimez mühendislerimiz gelecek demişti. Ben şu anda Kayak merkezinin yani Keltepe’nin doruğundayım. Burada bir santim kar bile yok, yerler de nemlilik bile yok. Burada 2 metre kay falan yok, eğer çalışma yapılacaksa, çalışmaya çok uygun bir ortam var. Ama uygun ortamı Osman Kahveci Bey, seçim ortamı diye taahhütler vermiş. Şundan herkes emin olsun, Yenice’deki yok nasıl açıldı ise, 6 aydır açılmıyordu, biz milletvekili adayı iken oraya gittik. 10 gün içersinde yol açıldı diye bize haber geldi. Bizde oraya ziyaret ettik ve yapılmış yolu gösterdik. Hani diyorlar ya muhalefet milletvekili ne yapar, muhalefet milletvekili Keltepe’nin doruğuna çıkar. Sizin yalanlarınızı söyler, varsa bir taahhüdünüz size bunları zorla yaptırır. Muhalefet milletvekili de bunu yapar” dedi

4 kişi görüş bildirdi

 1. helal---helal

  HELAL OLSUN DURMUŞ YALÇIN SİZLERE. ANLAŞILAN O Kİ MİLLETVEKİLİ OLDUĞUNUZDA ONLARA DUR DURAK VERMİYECEKSİNİZ. OSMAN BEY NE GÜZEL VATANDAŞI OYALAYIP DURUYORDU KAYAK-MAYAK DİYE GİTTİNİZ O YALANIDA ORTAYA ÇIKARDINIZ. YA NE GÜZEL ALDATIP DURUYORDU SIRASI MIYDI ŞİMDİ ORAYA ÇIKIPTA BUNLARIN OLMADIĞINI TESPİT ETMENİN. EEEE ŞİMDİ NE DİYECEK BİZİM OSMAN BAKALIM SEYREDELİM

 2. Gönderen

  İşin doğrusu, Keltepe’de kar kaç gün kalıyor? Kaç gün kayak yapılabilecek orada? Oraya yapılacak olan tesisler rantbl çalışacak mı yoksa özel idarenin sırtına kambur mu kalacak?

  Karabük’e son iki senedir kar yağdı. Yağan kar ne kadar durdu? Keltepe’ye ne kadar yağdı, ne kadar durdu?

  Milyonlarca liralık paraya yazık olmasın!
  Kayak merkezi onyıllarca yöre halkının ağzında sakız olduğundan siyasetçiler de rağbet gösteriyor. Halk konuşunca olayın rantabl olup olmamasına bakılmıyor…

  Mesala Ovacık’taki dipsiz göle bir iki sene önce tesisler yapıldı. Gerçekten işe yaradı mı? Biz bilmiyoruz. Sayın yazar siz de birkaç kez yazmıştınız.
  Öğrenip de gerçekten o yatırım Karabük merkezden, safrabolu’dan vatandaş çekti mi oraya? Yoksa kaderine mi terkedilecek? Bir cam teras gibi cazibe alanı olması mümkün değil ama en azından birazcık hareket oldu mu o bölgede?

  Siyasetçiyi suçlamak işin kolaycılığı. Siyasetçi halkın çok konuştuğu şeyi gerçekleştirmek ister doğal olarak. Vatandaş da sonucuna bakmalı. Gerçekteni işe yarar mı yaramaz mı? Uyarmalı….

 3. SONGÜL

  DURMUŞ BEY SİZİ TEBRİK EDİYORUM.BUNLARIN HAKKINDAN ANCAK SİZİN GİBİ ZEKİ,AKILLI KİŞİLER GELİR.ÇOK İYİ YAPMIŞSINIZ.KARABÜKLÜNÜN HAKKINI ARIYORSUNUZ.BAŞARILAR DİLERİM.

 4. Kanal Projesini İncelesin gecikmesin

  Bide şehir merkezinde kanal projesi ve diğer vaat edilen imar, çelik camii, istihdam v.b sözler vardı oraya gitsin yada sağına baksın sorsurun

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Arıcılıkta 50 yılı geride bırakan emekli öğretmen, bilgilerini yeni nesillere aktarıyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:00
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – ORHAN KUZU – Karabük'te yaşayan emekli öğretmen Ahmet Çetin, öğretmenlik yıllarında başladığı arıcılıkta yarım asrı geride bıraktı.

Eflani ilçesi Gökgöz köyü Topuzlu Mahallesi'nde arıcılık yapan 74 yaşındaki Çetin, Bolu Erkek İlköğretmen Okulundan 1969'da mezun oldu.

Anadolu'nun çeşitli illerinde öğretmenlik yapan Çetin, 1974'te Eflani ilçesinin Karlı köyü ilkokulunun bahçesinde arıcılığa başladı.

Öğretmenlikten 1995'te emekli olan Çetin, arıcılık faaliyetlerini sürdürdü.

Çetin, 50 yılı geride bıraktığı arıcılığın yaygınlaşması için 18 yıldır il ve ilçe tarım müdürlükleri ile halk eğitim merkezlerinde düzenlendiği kurs ve seminerlerle katılımcılara teorik ve pratik bilgiler aktarıyor.

– “Arılar tarımın olmazsa olmaz yardımcı aktörleridir”

Ahmet Çetin, AA muhabirine, arıcılığa başladığı yıllarda öğretmenlerin ya hindi yetiştirdiğini ya meyvelik kurduğunu ya da arıcılık yaptığını söyledi.

O yıllarda daire amirleri ve müfettişlerin köy okullarındaki öğretmenleri üretim yapmaya teşvik ettiğini aktaran Çetin, “Üreticilik yapan öğretmenler yazın okulları terk etmezler, bahçede üretim yaparken okulun tesislerini geliştirirler, örnek çalışmalar yaparlardı. O ortamda başladık. O gün bugündür 50 yıl geride kaldı.” dedi.

Çetin, o yıllarda arıcılığı geleneksel yöntemlerle yaptıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

“Daha sonra bilimsel verilere ulaşabilmek için seminerler, kurslar, arıcılıkla ilgili kitap ve yayınlara ulaşmaya çalıştık. O gün bugündür devam ediyoruz. 2004'te Karabük Arıcılar Birliğini kuruncaya kadar el yordamıyla kendi kendimizi geliştirdik. Arıcılar birliğinin örgütlenmesiyle birlikte bilimsel verilere ulaşmak çok daha hızlı oldu. Tartışmalara, ulusal ve uluslararası düzeydeki kongrelere ve sempozyumlara katıldık. Birikimlerimizi paylaştık, uzmanları dinledik. Onların bilgilerinden faydalanmaya çalıştık.”

Bugün Türkiye'de arıcılıktaki standartların yükseldiğini dile getiren Çetin, Türkiye'nin bal veriminin arttığını, ülkenin yıllık bal üretiminin 100 bin tonu geçtiğini kaydetti.

Çetin, tarımsal ilaçlama ve çevre kirliliğinin olmadığı bölgenin arıcılık için elverişli olduğuna işaret etti.

Arıcılığa 50 yıldır katkıda bulunmaya çalıştığını belirten Çetin, daha çok kişinin bu alana yönelmesi ve bu faaliyeti bilimsel veriler ışığında yapması için kurs ve seminerler düzenlediğini anlattı.

Çetin, uygulamalı eğitimlerin olumlu yansımalarının görüldüğünü aktararak, gerek arı hastalıklarının azalması gerekse bal verimindeki artışların buna bağlanabileceğini söyledi.

Arıların önemine değinen Çetin, “Arılar tarımın olmazsa olmaz yardımcı aktörleridir. Arıların olmadığı yerde tarımsal verim olmaz. Arıcılık yapan genç kardeşlerimiz aslında doğrudan tarımsal üretimin de artışına katkı sağlamış oluyorlar. Arıcılığa meraklı olan genç arkadaşlarımızı kutluyorum.” diye konuştu.

Çetin, arı sağlığına zarar verecek kontrolsüz tarımsal ilaçlamaları doğru bulmadığını vurgulayarak, “Üreticilerimiz aslında fazla ürün almak amacıyla bu tür çalışmalara giriyorlar ama bir taraftan da arı sağlığını bozan bu tür ilaçlar aslında tarımda verimi düşürüyor.” dedi.