Bölgenin Sesi Gazetesi
 

MHP Milletvekili Durmuş Yalçın mazbatasını aldı

Yayın: 13.06.2015 12:52
Paylaş:
A+ A-

25. dönem milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekili seçilen Durmuş Yalçın dün mazbatasını aldı.

Mazbata alma törenine MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Genel ve belediye meclis üyeleri ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

Ağır Ceza Reisi Timuçin Dedeoğlu’ndan mazbatasını alan MHP Karabük Milletvekili Durmuş Yalçın Adliye çıkışında partililere hitaben bir konuşma yaptı. Milletvekili Yalçın seçim çalışmaları sürecinde vermiş olduğu sözlerin tamamını yapacağını belirterek “Aday olduğumuzda Karabük Milletvekilliğine olduğumuzu söylemiştik. Yüce Rabbim nasip etti ve Karabük’ün milletvekili olarak seçildim. Veriş olduğumuz sözlerin hepsinin arkasındayız. Durmuş Yalçın şimdiye kadar vermiş olduğu sözlerin tamamını tutmuştur, bundan sonrada tutmaya devam edecektir. İki ay önce hepinizle birlikte yürümeye başladık. Bizimle yürü Karabük dedik ve Karabüklüler bizimle yürüdüler. Hepimiz çok yorulduk, ama verdiğimiz sözlerin hepsinin bilincindeyiz. Siyasi söylem içerisinde hiç bulunmadım. Ne yapabileceksem onları söyledim. Şu anda öyle görüyorum ki söylemiş olduğumuz hizmetlerden daha fazlanı yapacağız. Çünkü yanımda hep sizler olduğunuz bundan sonrada o gücü ve desteği görmeye devam ettikçe, hizmetlerimize hizmet katacağız. Bu hizmetleri yaparken sık sık iştiraler yapacağız. Bu istişarelerimize seçildiğimiz gün başladık. Bugün de mazbatamızı alarak bunu resmileştirmiş olduk. Yarın(bugün) Ankara’ya giderek Türkiye Büyük Millet Meclisinde kaydımızı yaptıracağız. Genel merkezimizde ilk toplantımıza katılacağız. Bana seçim boyunca destek veren sizlere bizlere oy veren vermeyen bütün Karabük halkına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Mazbatasını alan Milletvekili Durmuş Yalçın, ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Deprem – Afet Zirvesi Safranbolu’da Başlıyor

Yayın: 28.09.2023 11:43
Paylaş:
A+ A-

 Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu ortaklığında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde ‘Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem Afet Zirvesi’ 29 Eylül 2023 14:00’da yapılacak. ‘Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’ Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu işbirliği ile 29 Eylül 2023  saat 14:00’da Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür merkezinde gerçekleştirilecek.

Karabük’ün tüm ilçeleri ile tanınırlığının arttırılması, turizmin geliştirilmesi üzerine önemli isimlerin katılımı ile oluşturulacak zirvede aynı zamanda 1. Derece deprem bölgesinde yer alan Karabük’ün meydana gelebilecek afetlere karşı alması gereken tedbirler, uyarılar konuşulacak. Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’nde açılış konuşmaları Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük Valisi Mustafa Yavuz tarafından yapılacak. Zirve’de Prof. Dr. Naci Görür (Türkiye, Deprem ve Karabük), 21. Dönem TBMM Başkan Vekili ve 57. Dönem Devlet Bakanı Prof. Dr. Yüksel Yalova (Akıllı Kentler ve Markalaşma), Prof. Dr. Ali Akdemir (STK’ların Deprem ve Afetlerdeki Önemi), Prof. Dr. Aynur Aydın (Afet Yönetimi ve Doğal Kaynaklar) isimli sunumlarıyla bilgilendirme yapacak.  Öte yandan gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’ne tüm Karabük halkının davetli olduğu duyuruldu. (Halil Kızılyer)