Bölgenin Sesi Gazetesi
 

MHP’de Milletvekili Adayları Görücüye Çıktı

Yayın: 11.04.2015 11:27
Paylaş:
A+ A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 7 Haziran tarihinde yapılacak milletvekili seçimleri kapsamında dün parti binasında bir tören düzenleyerek milletvekili adayları Durmuş Yalçın ve Ayhan Akbaş’ı partililer ile kamuoyuna tanıttı.

MHP milletvekili aday tanıtım törenine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Uysal, Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş, MHP İlçe Başkanları, MHP İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri, kadın kolları yönetimi, MHP Milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Aday tanıtım töreninde ilk konuşmayı MHP Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş yaptı. Sarıtaş konuşmasında “7 Haziran seçimleri ülkemizi için çok önemli. Bu önemi bilen biz milliyetçiler, 7 Haziran tarihine kadar gecemizi gündüzüme katıp, MHP’nin iktidarında buluşacağız. Karabük’ten de milletvekillerimizi Ankara’ya göndereceğiz” dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİ İKTİDAR YAPMAKTIR
MHP Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş’ın konuşmasının ardından MHP İkini sıraya milletvekili aday Ayhan Akbaş aday tanıtım töreninde konuştu. Akbaş konuşmasında “7 Haziran genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili olabilmek için aday adaylığımı açıklamıştım. Değerli üyelerimizin desteği ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi divan üyeleri teveccüh göstererek şahsıma milletvekili aday listesinde yer verdiler. Artık omuzlarımızda çok ağır bir yük vardır. Bu yük benim namusum ve şerefimdir. Unutulmasın ki tüm gönüldaşlarım gibi benimde bir tek amacım vardır. O da, Milliyetçi Hareket partisini iktidar yapmaktır. 7 Haziran sabahına kadar bana ve çalışma arkadaşlarıma uyku haramdır. İlçe, ilçe,mahalle mahalle, köy köy ve ev ev gezerek, yılmadan, yorulmadan, umutsuzluğa kapılmadan, kalp kırmadan, kırılmış kalpleri kazanarak her bir bireye ulaşacağız. Partimizin propagandasını yapmaya çalışacağız. Şiddetin her geçen gün arttığı, teröristin, bölücünün rağbet gördüğü, dış politikanın ayarlar altına alındığı ve adaletin çöktüğü ülkemde benim kavgam, sen ben kavgası değil, Türkiye’yi refaha kavuşturma, Milliyetçi Hareket Partisini ve ülkücüleri iktidara taşıma kavgasıdır. Bu uğurda benimle birlikte her partilimin, her ülküdaşımın 7 Haziran’a kadar durmadan, dinlenmeden, çalışacağına inancım tamdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin birleştirici gücü birleştirici partisi haline gelmiştir Karabük halkının sağduyusuna güveniyorum. Biliyorum ki, bizlere 7 Haziranda ki seçimlerde gereken desteği vereceklerdir.

GÜN TEK YUMRUK OLMA GÜNÜDÜR
7 Haziran tarihinde Karabük’te destan yazalım diyerek konuşmasına başlayan MHP birinci sıra Milletvekili adayı Durmuş Yalçın ise yaptığı konuşmada “Aday adaylı sürecini geride bıraktık. Ayhan Akbaş kardeşimle birlikte kendimizi önce Allaha sonra sizlere emanet ediyoruz. Hareketimizin kurucusu, Türk Dünyasının lideri merhum Genel Başkanımız Alparslan Türkeş bu dava için canlarını, kanlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Esas olan kimin milletvekili olacağı değil, Milliyetçi Hareket Partisinin başarılı olmasıdır. Hepimizin tek yumruk halinde, aynı hedefe yürümesidir. Gür birlik günüdür. Gün kısır çekişmelerden uzak tek yumruk aynı hedefe odaklanma günüdür. Yüce Allah’tan her şeyin hayırlısını dileyerek çıktığımız bu yolda, vekil olarak da nefer olarak da milletimize, davamıza hizmet etmekten şeref duyarız. Gelin hep birlikte Karabük’te destan yazalım” dedi

YAKILAN MEŞALE ANKARA’YA TAŞINACAKTIR
7 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden gönderilecek olan milletvekillerinin Karabük’ün eli ayağı olacağını belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise yaptığı konuşmada “2009 öncesi ve 2009 sonrası bir Karabük mukayesesi yapıldığı zaman teşkilatımızın yakmış olduğu meşale İnşallah 7 Haziran’da da Ankara’ya kadar taşınacaktır ben buna inanıyorum. 2009 öncesi ve 2009 sonrası iktidar partisinin yapmış olduğu seçimleri değerlendirdiğimiz zaman yapmış oldukları sadece şehri pankartlarla bezemek. Sonra Seçimlerden sonra sessizliğe bürünen bir Karabük. Ve yalancılıkla itham edilen pankartlar ve sözlerini yerine getiremeyen bir İktidar. Karabük’te olsun, Türkiye genelinde olsun sportif faaliyetlerden, işçi alımlarından, memur atamalarından, iş bulamama kaygısı olan arkadaşlarımızın tamamının gururlarıyla oynayarak, rencide ederek, tamamen siyasete bağlamış bir iktidar. Yalnız Karabük’ün menfaatleri doğrultusunda değil, İktidar için çalışan Milletvekilleri. Karabük’ün bugüne kadar görmüş olduğu işte budur. Tüccarın, Sanayicinin Maliye korkusu, işçinin işten atılma korkusu, memurun rotasyon korkusu, Basının hapishaneye girme korkusu içerisinde idare edilen bir Türkiye. Çocuklarımızın gelecek korkusu olan bir Türkiye. Biz iktidar olduğumuz zaman herkes şunu biliyor ki her zaman Devletimizin, milletimizin yanında olmuşuz, garip gurabanın yanında olmuşuz. Türkiye’de bambaşka bir ferahlık ve rahatlık olacak. İktidar olamasak bile Karabük’ten yollayacağımız Milletvekilleri Ankara’da Karabük’ün eli ayağı olacak. Yapılmayan Hastanelerin, kapatılan Hastanelerin, yapılmayan yolların sözcüsü, yapılmayan Devlet Kurumlarının sözcüsü olacak. Bunu Karabük 2009 Yerel Seçimlerini MHP’nin kazanması ile birlikte bunu yaşadı ve gördü. Karabük halkına inancımız sonsuzdur. Milletvekili çıkarttığımız zaman da bunu aynı şekilde şu anda Karabük’te nasıl bir gelişme, bir düzen, hiçbir zaman idaremizin içersinde siyasi ayrımcılık olmadan yapılan bir çalışma, faaliyet varsa Milletvekillerimizin aynı faaliyeti göstereceğine Karabüklülerin hepsi şahit olacaktır. Gönül birliği ile, el birliği ile tüm parti teşkilatlarımız, tüm Karabüklüler el ele 7 Haziran’a kadar yapacağımız çalışma ile Ankara’ya yollayacağımız Milletvekilleri hem iktidarın dikkatini çekecek, ben iktidar olabileceklerine inanmıyorum , hem de Karabük’ün hayrına vesile olacaktır” dedi.

GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜDÜR
Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday tanıtım töreninde son konuşmayı MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan yaptı. Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu belirten İl Başkanı Arslan ise yaptığı konuşmada “7 Nisan tarihinde6 milletvekili aday adayımız arasından genel merkezimiz iki arkadaşımızı yani Durmuş Yalçın ve Ayhan Akbaş’ı milletvekili adayı olarak belirlemişlerdir. Aday belirlenmesi ile bu seçim bitmiş değildir. Asıl maraton şimdi başlamıştır. Bu Maraton 7 Haziran tarihe kadar devam edecektir. Diğer milletvekili aday adayı arkadaşlarımız biz Milliyetçi Hareket Partisinin neferleriyiz, bize partimizde ne görev verilirse yaparız dediler. Ben aday olamayan arkadaşlarımın 7 Haziran tarihe kadar aday arkadaşlarımızla birlikte bu maraton içinde olacağına inanıyorum. Bugün kırgın,dargın olma günü değildir. Bugün birlik beraberlik günüdür. Bu fırsat bir daha bizim elimize gelmez. Ben partimizde daha önce görev yapmış il başkanlarımıza, merkez ilçe başkanlarımıza, ilçe başkanlarımızdan rica ediyorum gelin bir olalım, diri olalım bu arkadaşlarımızla birlikte seçim meydanlarına çıkalım. Bizim tek amacımız tüm seçmenlerimize ulaşarak, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılarımızı anlatmak olacaktır. Pazartesi gününden itibaren İl genel meclisi üyelerimiz ile birlikte milletvekili adaylarımız köylerde gezmeye başlayacaktır. Belediye başkanımız partim için Karabük’te sonu kadar çalışacağını beyan etmişti ve çalışmaya da başlayacaktır. Bizde yönetim kurulu olarak hem belediye başkanımızın yanında, hem de milletvekili adaylarımız yanında köy köy,mahalle mahalle, ilçe ilçe gezeceğiz. Benim tekrar isteğim kırgınlık, dargınlık olmasın, kırgın ve dargın olan arkadaşlarımızla birlikte bu davaya sarılalım. Eğer bir insan milliyetçi ise, ülkücü ise kırgın dargın olmamalıdır. Eğer ben sadece geçici olarak 3 aylık milliyetçiyim diyorsa onlara da bizim ihtiyacım yok. Şu anda burada gördüğüm kalabalık ve tablodan gurur duyuyorum, şeref duyuyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Çaykur Rizespor’da maksat “istikrar”

Yayın: 23.09.2023 08:00
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

RİZE (AA) – MUHİTTİN SANDIKÇI – Trendyol Üstün Lig takımlarından Çaykur Rizespor'un kulüp lideri İbrahim Turgut, birinci 5 haftada maç başına 2 puan ortalaması tutturduklarını belirterek, “İyi niyetle, canla başla, takım olarak hocamız ve idare heyetimizle çalışıyoruz.” dedi.

Bu dönem yine yükseldiği Trendyol Muhteşem Lig'e Adana Demirspor yenilgisiyle başlayan yeşil-mavililer, akabinde oynadıkları 4 maçta 10 puan toplamayı başardı. Son 3 maçını galibiyetle kapatan Rize temsilcisi, ligde 3. sırada yer alıyor.

Kulüp Lideri İbrahim Turgut, AA muhabirine, topluluğun transfer devrinde sabırla yanlışsız işler yapmak için çalıştığını söyledi.

Sezon başında transferlerin geciktiğine dair telaffuzlar olduğunu söz eden Turgut, “Sıkça söylenen 'ince eledik, sık dokuduk' kelamında olduğu üzere, sabırlı hareket ettik. Sonuçta çok gerçek transferler, hakikat işler yaptığımızı düşünüyorum. Rizesporlu ve Rizelilerin sevdasını en düzgün yerlere, en üst düzeylere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Turgut, lige güzel bir giriş yaptıklarının altını çizerek, “İlk beş haftada maç başına iki puan ortalamasını tutturduk. Yeterli niyetle, canla başla, takım olarak hocamız ve idare heyetimizle çalışıyoruz. Çalışmadan, emek vermeden, terlemeden sonuç alamazsınız. Hocamızın çok büyük emeği var. İnşallah daha uyguna gitmek için çalışacağız. Muvaffakiyetin altında alın teri, inanç ve emeğin yattığını biliyoruz.” sözlerini kullandı.

– “İlhan Hoca'mızı seviyoruz”

Teknik yönetici İlhan Palut ile dönem başında yapılan sözleşmenin bir yıllık olduğunu anımsatan Turgut, taraftarların toplumsal medyada, mukavelenin uzatılması için talebi olduğunu kaydetti.

Turgut, “Sözleşmelerin bir yıl, üç yıl, beş yıl olması kıymetli değil. Biz İlhan Hoca'mızı seviyoruz. Beraberliğimiz uzun olacaktır. Hoş işler başaracağız. Dönem başında karşılıklı bir yıllık uygun görüldü. İnşallah kontrat uzatılır. Onlar ayrıntılar ve teferruatlar. Her iki taraf için de sorun olmayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İlhan Palut'un da birebir hisleri taşıdığını lisana getiren Turgut, tarafların bu manada tıpkı istikamette hareket ettiğini, uzun vadeli projelerin hayata geçirildiğini ve geçirilmeye devam edeceğini aktardı.

– “Sivasspor bizim kardeş takımımız”

İbrahim Turgut, ligde hafta sonu EMS Yapı Sivasspor'u konuk edeceklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Sivasspor bizim kardeş kadromuz. Yalnızca Sivasspor'a değil, bütün kadrolara tıpkı gözle bakıyoruz. Ligde dostluğun, kardeşliğin kazanacağı, birliğin, beraberliğin pekişeceği karşılaşmalar istiyoruz. Sporun ayrıştırıcı değil, birleştirici olması gerektiğine inanıyoruz. Bizim bir sloganımız var; Rizeli üzere Rizeli olabilmek. Rizelinin misafirperverliğini, dürüstlüğünü, insanlığını, delikanlılığını, adamlığını herkese göstermek istiyoruz. Öncelikle dostça, kardeşçe bir maç olmasını, sonrasında elbette Rizespor'un kazanmasını hedefliyoruz.”

Taraftarların yavaş yavaş maçlara ilgisinin artmaya başladığına işaret eden Turgut, “Bu kâfi değil. Artık taraftarlarımızın iç alanda itici gücünü istiyoruz. Spor taraftar ile güzelleşiyor, mana kazanıyor. Bütün Rizelileri, Rizespor severleri stada bekliyoruz. Sonuçtan bağımsız olarak ekiplerini 90 dakika desteklemelerini istiyoruz. Bu genç ve gelecek vadeden grubun uğraşı onları mahcup etmeyecektir.” formunda konuştu.