Milli Eğitim Müdürü Akbaş Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Milli Eğitim Müdürü Akbaş Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Yayın: 23.05.2023 15:18
Paylaş:
A+ A-

Günlük okul ziyaretleri kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Okul idarecilerinden okulun eğitim öğretim ve fiziki durumu hakkında genel bir bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş, daha sonra dersliklere girerek öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

Öğrencilere akademik alan ile birlikte sosyal kültürel ve sportif alanda da kendilerini geliştirmelerini, kitap okumayı ihmal etmemelerini tavsiye eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “ Günlük hayatımızda mutlaka kitap okuma programımız olsun. Okuyarak olayları ve gelişmeleri yorumlayabilen, olayları da okuyabilen  iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine  olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde de olumlu bir etki uyandırırlar. Kitap okuyan insan bir toplumda kendini en iyi şekilde ifade etme olanağı sağlar. Bu bağlamda kitap okumayı teşvik etmek amaçlı tüm okullarımıza kütüphaneler kurduk. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi gibi birçok kitap okuma etkinlikleri okullarımızda gerçekleşmektedir. Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda ülke genelinde önemli başarılara imza attık. Akademik başarılarımızın yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda 2021 yılında 7 ulusal ve uluslararası derecimiz vardı. 2022 yılında atletizm, hentbol, taekwando gibi birçok alanda Türkiye, Avrupa ve Balkan derecelerimiz oldu. Bu sayı 2022 yılında 20 ye yükseldi. Bu yıl ise 25 seviyesine ulaştı. LGS’de 5 Türkiye Birincisi ve YKS’ de ise 112 öğrencimiz Türkiye Geneli ilk 20.000 içerisinde yer aldı. Bu başarımız tüm sınavlarda kitlesel başarımızda da kayda değer bir yükselmeyle adeta taçlanmıştır. Geçtiğimiz yıl akademik başarıda bir ivme kazandık İnşallah bu yılda üstüne ekleyerek başarıyı devam ettireceğiz.Başarının devamı için sizlere ücretsiz olarak dağıttığımız yardımcı kaynak kitaplarını mutlaka inceleyin ve kaynaklarda yer alan tüm soruları çözmek için gayret gösterin. İnanıyorum ki bu yardımcı kaynak paketi akademik başarı seviyenizi artıracaktır.  Bu düşünceler ile 4 Haziran’da gerçekleştirilecek olan LGS’de hepinize başarılar diliyorum. Biz sizlere güveniyoruz.” dedi.(Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.