Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Milli İttifak Adaylarından Davet

Yayın: 25.05.2015 10:01
Paylaş:
A+ A-

Saadet Partisi Karabük Milletvekili Adayları Soner Malkoç ve Dursun Kıraç,Tüm Parti Adaylarına seslenerek, eğer cesaretleri varsa çıksın bizim sorularımızı cevaplasın. Gelin birlikte ekranlara çıkalım ve karşılıklı tartışalım.Boş laflarla kuru gürültü ile seçimi götürmeye çalışmayın açıklamasını yaptılar.

7 Haziran seçimleri kapsamında seçim çalışmalarını sürdüren Milli ittifak adaylarından Soner Malkoç yaptığı konuşmada: “Bu gün Türkiye Ekonomisi artık insanları borca esir etmiştir. Faize 12 yılda 600 milyar TL ödenirken, sadece 2014 yılında yapılan faiz ödemesi ise 52 milyar TL’dir. Bu gün Kredi kartı borcu ödemeyen 2,6 milyon vatandaşımız bulunmaktadır. 1997’de %6,8 olan işsizlik 2015’de %11,3 olmuştur. Bu nasıl büyüme bizim bildiğimiz büyüme ile istihdam artar insanların Refah düzeyi artar. Mevcut Hükümet Yeni Türkiye diyor büyüyen Türkiye diyor fakat bu büyüme hep milletimizi küçültür duruma geldi. Eskipazar ziyaretimizde bir emekli amcamıza nasıl geçinebiliyor musunuz diye sorduğumda emekli maaşım 850 lira ben bu paranın 350 lirasını kiraya veriyorum 500 lira ile geçinemiyorum maaştan avans çekiyorum diyor. Milletimiz borç ile hayatını sürdürmek zorunda bırakılmıştır. Diyorlar ki efendim biz kişi başına düşen milli geliri 10 Bin dolara çıkarttık ama kimse sormuyor bu parayı kim alıyor bakınız arkadaşlar Milli Gelirin %34’ünü nüfusun %1 almaktadır. Bu sistem bozuktur. Biz hiçbir zaman bunlar gitsin kim gelirse gelsin demiyoruz diyoruz ki arkadaş bu sistem bozuktur sisteme alternatif gerekli yoksa muhalefet de gelse iktidar da gelse Kemal Derviş sistemini yürütme memuru olarak görev yapacaklar, biz inşallah sistemi düzelteceğiz. Buradan tüm adaylara sesleniyorum. Kuru gürültü boş laf konuşmayın. Gelin karşımıza bizim sorularımızı bir cevaplayın karşılıklı bir tartışalım sonra bakalım konuşacak tek kelimeniz kalıyor mu? Hodri meydan karşımıza çıkıp konuşacak cesareti olan varsa birlikte bir televizyon programı yapalım”diyerek adeta Karabük Milletvekili Adaylarına Meydan okudu. Karabük’ün En Genç Milletvekili Adayı Dursun Kıraç ise yaptığı konuşmada “Biz inşaallah bu sistemin alternatifi olarak geliyoruz. Biz iktidara geldiğimizde ekonomiyi güçlenerek kalkınma ve gelir dağılımında adaletin tesisi üzerine kuracağız. Aziz milletimizin refahını sağlayacak politikaları hayata geçireceğiz Bu sistemde ekonomide faiz gereksiz kılınacaktır. Türkiye’de; işsizlik, kalkınma ve dışa bağımlılık problemi, sanayileşerek, bilgi ve teknoloji üreten bir toplum haline gelerek çözülecektir. Türkiye; kendi arabasını, kendi akıllı telefonunu, kendi mikro işlemcisini, kendi nanoteknolojisini, kendi biyoteknolojisini üretebilen bir ülke olacaktır. Türkiye’nin dünya ekonomisinde etkin, istikrarlı, bağımsız ve üretim odaklı bir ülke haline gelmesi için tüm sektörlerin aynı yüksek hedeflere odaklanması ve koordinasyon içinde ilerlemesi sağlanacaktır. İşte büyüme bu şekilde olacak büyümek dediğimiz şey budur. Bunun sonucunda aziz Milletimiz istediği refah’a kavuşacak ve işsizlik sorunu kökten çözülecektir” dedi.

Diğer yandan Muhsin Yazıcıoğlu Davası ile alakalı görüşlerini dile getiren Kıraç, “Tüm Muhsin Yazıcıoğlu sevdalılarına sesleniyorum.Bizim iktidarımızda bu gün üzeri örtülen karanlık noktaları aydınlanmayan Muhsin Başkanımızın vefatı ile ilgili soru işaretlerini gidereceğiz bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” sözlerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

TRT World’un “Ukrayna Savaş Günlükleri” yapımı New York’tan ödülle döndü

Yayın: 28.09.2023 11:51
Paylaş:
A+ A-

TRT World tarafından hazırlanan ödüllü belgesel serisi “Off the Grid”in Ukrayna’da çekilen “Ukraine Wartime Diaries” (Ukrayna Savaş Günlükleri) bölümü, 44. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde başarıya imza attı.

TRT’den yapılan açıklamaya göre, yapım, Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen Emmy Ödülleri’nde “Haber ve Güncel Olaylar” kategorisinde binlerce eser arasından ödüle değer görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT World’ün aldığı Uluslararası Emmy Haber Ödülü’nün Cumhuriyet’in 100. yılında kazanılmasının çok anlamlı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Bu ödülü ilk kez Türkiye’ye getirmek, TRT olarak bizim için büyük bir gurur. Çalışma arkadaşlarımın ürettiği güçlü içerikler ve bunların dünya için taşıdığı anlam, etki için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dönüşüm ve başarı yolculuğumuz bundan böyle de sürecek.”

Sobacı, ödüle ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “44. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘Haber Belgesel’ dalında Emmy Ödülü TRT’nin. Bu bir ilk ama son olmayacak. ‘Dünyayı dünyaya anlatmak’ hedefiyle çıktığımız yolda, destekleri için İletişim Başkanımız sayın Fahrettin Altun’a ve emeği geçen tüm TRT World ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Adanmışlık, tutku, sahada azimli çalışmanın karşılığını bugün bu ödülle aldık”

ABD’nin New York kentinde düzenlenen törene, TRT Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tanrıverdi ve TRT World Kanal Koordinatörü Bora Bayraktar katıldı.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tanrıverdi, “Gururluyuz mutluyuz. Aldığımız bu ödül TRT World’ün uluslararası habercilik ve yayıncılıkta ulaştığı noktanın ispatıdır. Başta Off The Grid ekibi olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

TRT World Kanal Koordinatörü Bora Bayraktar, “Bu ödül her şeyden önce TRT World’ün, TRT kurumumuzun ne kadar başarılı olduğunu, uluslararası standartlarda yayın ve gazetecilik yaptığını göstermiş oldu. Yani ABD’da televizyonculuğun en büyük ödülü bu. İlk defa bir Türk yapımı belgesel, bu ödülü kazandı. O açıdan çok gururluyuz.” açıklamasını yaptı.

Belgeseli hazırlayan Mouhssine Ennaimi de yaptığı açıklamada, “Nasıl bir fark yaratacağımızı, henüz söylenmemiş neyi söyleyeceğimizi de bilmiyorduk. Adanmışlık, tutku, sahada azimli çalışmanın karşılığını bu ödülle aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Yapımcılardan Alexandre Pauilat ise film için tüm ekibin büyük bir sabır ve özveriyle çalıştıklarını aktararak, “En güzel sözleri yansıtmak, en iyi görüntüleri kurgulamak için uğraştık ve sanırım bu, jüriye ve halka ulaştı.” ifadesini kullandı.

Belgesel savaştan sonra Ukrayna’daki sivillerin hayatını ele alıyor

Hakan Hocaoğlu’nun görüntülediği, Ukrayna’da çekilen belgesel, savaşın yıkıcı yüzünü çarpıcı şekilde izleyiciyle buluşturuyor.

Fatih Kibar’ın kurguladığı, Mahmut Sami Çavuş’un tasarımlarını yaptığı haber-belgesel, Rusya ordusunun çekilmesiyle Ukrayna’daki sivillerin hayatlarındaki değişimi ele alıyor. (AA)