Milli İttifak Adaylarından Davet

Milli İttifak Adaylarından Davet

Yayın: 25.05.2015 10:01
Paylaş:
A+ A-

Saadet Partisi Karabük Milletvekili Adayları Soner Malkoç ve Dursun Kıraç,Tüm Parti Adaylarına seslenerek, eğer cesaretleri varsa çıksın bizim sorularımızı cevaplasın. Gelin birlikte ekranlara çıkalım ve karşılıklı tartışalım.Boş laflarla kuru gürültü ile seçimi götürmeye çalışmayın açıklamasını yaptılar.

7 Haziran seçimleri kapsamında seçim çalışmalarını sürdüren Milli ittifak adaylarından Soner Malkoç yaptığı konuşmada: “Bu gün Türkiye Ekonomisi artık insanları borca esir etmiştir. Faize 12 yılda 600 milyar TL ödenirken, sadece 2014 yılında yapılan faiz ödemesi ise 52 milyar TL’dir. Bu gün Kredi kartı borcu ödemeyen 2,6 milyon vatandaşımız bulunmaktadır. 1997’de %6,8 olan işsizlik 2015’de %11,3 olmuştur. Bu nasıl büyüme bizim bildiğimiz büyüme ile istihdam artar insanların Refah düzeyi artar. Mevcut Hükümet Yeni Türkiye diyor büyüyen Türkiye diyor fakat bu büyüme hep milletimizi küçültür duruma geldi. Eskipazar ziyaretimizde bir emekli amcamıza nasıl geçinebiliyor musunuz diye sorduğumda emekli maaşım 850 lira ben bu paranın 350 lirasını kiraya veriyorum 500 lira ile geçinemiyorum maaştan avans çekiyorum diyor. Milletimiz borç ile hayatını sürdürmek zorunda bırakılmıştır. Diyorlar ki efendim biz kişi başına düşen milli geliri 10 Bin dolara çıkarttık ama kimse sormuyor bu parayı kim alıyor bakınız arkadaşlar Milli Gelirin %34’ünü nüfusun %1 almaktadır. Bu sistem bozuktur. Biz hiçbir zaman bunlar gitsin kim gelirse gelsin demiyoruz diyoruz ki arkadaş bu sistem bozuktur sisteme alternatif gerekli yoksa muhalefet de gelse iktidar da gelse Kemal Derviş sistemini yürütme memuru olarak görev yapacaklar, biz inşallah sistemi düzelteceğiz. Buradan tüm adaylara sesleniyorum. Kuru gürültü boş laf konuşmayın. Gelin karşımıza bizim sorularımızı bir cevaplayın karşılıklı bir tartışalım sonra bakalım konuşacak tek kelimeniz kalıyor mu? Hodri meydan karşımıza çıkıp konuşacak cesareti olan varsa birlikte bir televizyon programı yapalım”diyerek adeta Karabük Milletvekili Adaylarına Meydan okudu. Karabük’ün En Genç Milletvekili Adayı Dursun Kıraç ise yaptığı konuşmada “Biz inşaallah bu sistemin alternatifi olarak geliyoruz. Biz iktidara geldiğimizde ekonomiyi güçlenerek kalkınma ve gelir dağılımında adaletin tesisi üzerine kuracağız. Aziz milletimizin refahını sağlayacak politikaları hayata geçireceğiz Bu sistemde ekonomide faiz gereksiz kılınacaktır. Türkiye’de; işsizlik, kalkınma ve dışa bağımlılık problemi, sanayileşerek, bilgi ve teknoloji üreten bir toplum haline gelerek çözülecektir. Türkiye; kendi arabasını, kendi akıllı telefonunu, kendi mikro işlemcisini, kendi nanoteknolojisini, kendi biyoteknolojisini üretebilen bir ülke olacaktır. Türkiye’nin dünya ekonomisinde etkin, istikrarlı, bağımsız ve üretim odaklı bir ülke haline gelmesi için tüm sektörlerin aynı yüksek hedeflere odaklanması ve koordinasyon içinde ilerlemesi sağlanacaktır. İşte büyüme bu şekilde olacak büyümek dediğimiz şey budur. Bunun sonucunda aziz Milletimiz istediği refah’a kavuşacak ve işsizlik sorunu kökten çözülecektir” dedi.

Diğer yandan Muhsin Yazıcıoğlu Davası ile alakalı görüşlerini dile getiren Kıraç, “Tüm Muhsin Yazıcıoğlu sevdalılarına sesleniyorum.Bizim iktidarımızda bu gün üzeri örtülen karanlık noktaları aydınlanmayan Muhsin Başkanımızın vefatı ile ilgili soru işaretlerini gidereceğiz bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” sözlerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.